Jak ustalić datę ślubu?

Podstawową informacją, która powinna widnieć na każdym zaproszeniu ślubnym, jest informacja o dniu, w którym dana uroczystość ma się odbyć. Ustalenie daty ślubu potrafi być naprawdę trudnym zadaniem. Mam nadzieję, że ten poradnik odciąży Was choć trochę i pozwoli spokojniej spojrzeć na ślubny rozgardiasz.

1

Planujesz ślub/wesele w jakimś konkretnym miejscu i żadne inne nie wchodzi w grę? Zadzwoń tam już dziś, terminy należy rezerwować z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Spotkałam się z restauracją, gdzie wynajem sali weselnej trzeba było rezerwować z czteroletnim ( !!! ) wyprzedzeniem!


2

Jeśli kalendarz przewiduje dni wolne od pracy lub w okolicach jakiejś wolnej daty, daje Ci to pewne pole do popisu. Spróbuj zapisać się właśnie na ten dzień. Jeżeli postąpisz w ten sposób, goście weselni będą Ci wdzięczni. Oszczędzisz im długich rozmyślań na temat urlopów i ich wybierania.
Pamiętaj, że urlop okolicznościowy przysługuje tylko Twojej najbliższej rodzinie.


3

Upewnij się, że żaden z gości nie planuje w tym terminie jakiejś podróży lub czegoś podobnego. Nie wszystko da się przewidzieć, ale pewne sprawy można dograć.


4

Nie martw się pogodą. Być może mi nie uwierzysz, ale pogoda jest najmniej ważna. Dlaczego?
Ponieważ i tak nie możesz przewidzieć pogody.
Są pory roku, w których masz mniejsze lub większe szanse na deszcz, ale nawet jeżeli trochę popada, to nie ma się co martwić. Gradobicia i tak nie przewidzisz ;-)


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Ślub i wesele mają odbyć się w dwóch różnych miejscach? Pamiętaj, by czasowo zgrać dojazd.

  • Pół żartem, pół serio: Jeżeli Twoja rodzina jest przesądna, będzie się upierać, by data ślubu koniecznie odbyła się w miesiącu, którego nazwa zawiera literkę R. W takim przypadku możesz a) posłuchać b) wytłumaczyć, że w języku niemieckim/angielskim dany miesiąc ma w nazwie R (np. kwiecień - april). :-)


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.12.2010

Komentarze

dobre

Ostatnio zmieniony: 2013-01-22 10:00:55