Jak uniknąć powtórzenia prezentów?

Każdy z nas lubi dostawać prezenty, ale lubimy, gdy one są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

1

Dobrym sposobem na uniknięcie otrzymania dwóch żelazek, kilku kompletów garnków, itp. - jest stworzenie wspólnie z naszą drugą połówką listy prezentów lub rzeczy które chcemy otrzymać. Listę taką możemy podzielić na przedziały cenowe do 100 zł, do 200zł, itd po to aby nasi goście mogli dostosować swoje możliwości finansowe do wybranego prezentu. Taką listę dobrze, gdy pilnuje jedna osoba, ale jest też do niej dostęp ogólny np. na blogu czy stronie www - taką osobą może być świadek lub świadkowa. Dobrze jest na zaproszeniach zaznaczyć, że lista prezentów jest dostępna pod nr tel. (tu nr tel świadka/-owej) lub odnośnik do strony www lub bloga, ale tam pod listą też zamieszczamy informację, że aktualną informację o "wolnych" prezentach lub podpowiedzi uzyskamy od świadka pod nr tel.


2

Na końcu listy możemy dopisać w żartobliwej formie, że w przypadku braku weny twórczej, małego wyboru propozycji na liście bilety Narodowego Banku Polskiego będą równie dobrym prezentem.


3

Sposób przetestowaliśmy sami 7 lat temu, u niektórych wywołało to oburzenie, ale nie przejmowaliśmy się, ponieważ koniec końców wszyscy się świetnie bawili, a my nie martwiliśmy się, że dostaniemy podwójne prezenty.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.03.2011

Komentarze

dobra rada

Ostatnio zmieniony: 2013-01-21 19:40:20

To racjonalne podejście do sprawy. Na pewno to rozwiązuje wiele problemów ze zdublowanymi prezentami. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-08 20:19:01