Jak stworzyć tablicę ślubnych inspiracji?

Tablica ślubnych inspiracji to najprościej mówiąc zbiór obrazków i zdjęć, które przedstawiają charakter i ton wymarzonego wesela. To collage zdjęć i obrazków wyciętych z gazet i folderów, wydrukowanych z internetu lub własnoręcznie narysowanych. Zestawienie tych wszystkich rzeczy ma za zadanie pomóc Ci zdecydować o szczegółach, ale i poczuć atmosferę i klimat wesela, które planujesz. Tablica ślubnych inspiracji to doskonały pomysł, od którego warto zacząć planowanie ślubu. Kolory, motywy przewodnie, auto, styl sukienki, kwiaty, dekoracje, miejsce.... Zobacz wszystko w jednym miejscu i oceń, czy Twoje pomysły tworzą spójną całość.

1

Krok pierwszy to podjęcie decyzji odnośnie samej tablicy, która może być korkowa, albo metalowa na magnesy. Musi też być na tyle duża, żeby zmieściło się na niej wszystko, co chciałabyś przypiąć. Możesz też wykonać taką tablicę na kartonie lub na komputerze.


2

Krok drugi to zapełnienie tablicy inspirującymi obrazkami i zdjęciami. Obrazków na tablicę szukaj w przeróżnych magazynach, katalogach i folderach, na stronach internetowych lub też wśród własnych zdjęć. Możesz niektóre rzeczy również sama narysować. Warto też skorzystać z gotowych elementów, które podobały Ci się na ślubach, na których byłaś (np. zaproszenie, winietki, menu). Na taką tablicę nadaje się wszystko, co z jakiś powodów przemawia do Ciebie i nadaje wizję Twojego wymarzonego wesela. Mogą to być również skrawki materiału lub koronki. Jeśli zdecydujesz się na tablicę na kartonie wtedy wydrukowane lub wycięte zdjęcia, kawałki tkanin, oraz inne małe przedmioty przyklejasz na przygotowany papier, natomiast w przypadku tablicy na komputerze musisz zeskanować obrazki z czasopism oraz fotografie miejsc oraz rzeczy które Cię inspirują. Otrzymane skany wraz z obrazami znalezionymi w Internecie wrzucasz do programu do edycji grafiki i w prosty sposób tworzysz tablicę.


3

Krok trzeci to wybór koloru. Jeśli znajdziesz już kolor lub kolory swojego wesela, wybór kolejnych obrazków okaże się dużo łatwiejszy. Szukaj zdjęć kwiatów, stołów, wzorów, miejsc, samochodów (lub innych pojazdów), upominków dla gości, biżuterii, sukien ślubnych, stroju dla przyszłego męża, zaproszeń, akcesoriów i dodatków. Pamiętaj, że tablica ślubnych inspiracji przede wszystkim służy młodej parze do uzgodnienia wspólnej wizji.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Tablica ślubnych inspiracji może się okazać bardzo użyteczna podczas rozmów z takimi osobami jak: dekoratorzy, konsultantki ślubne, florystyki czy fotografowie. Pokazanie swojej tablicy ułatwi przedstawienie wizji ślubu i wesela.

  • Tablica może również uchronić Cię przed kupnem rzeczy, które nie będą spójne z wizją Twojego wymarzonego wesela.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.04.2010

Komentarze

Przydatna porada:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-22 19:15:59

ciekawe

Ostatnio zmieniony: 2013-01-21 19:37:21