Jak sprawić, by wesele było udane?

Kościół, biała suknia, welon i bijące dzwony… Tradycja. A po ślubie, długo oczekiwane wesele. Marzymy o tym. Ale co zrobić, aby przyjęcie nie okazało się klapą? Czy mamy na to wpływ? Oczywiście, że mamy, wystarczy kierować się kilkoma podstawowymi zasadami. Oto one!

1

Miejsce/lokal.
Wybór miejsca jest bardzo ważny. Warto, aby było one przytulne, a obsługa wesela miła i uśmiechnięta. Jak się o tym przekonać? Oglądając miejsca, zwracać uwagę na ich klimat, zagadać kelnerkę…
Warto też dostosować wielkość lokalu do ilości zaproszonych osób, tak aby nie mijali się po 2 kilometry od siebie, ale też, żeby mieli miejsce do swobodnego tańczenia i nie trącania się łokciami.


2

Rozmieszczenie sali.
Warto, aby sala nie była podzielona na różne części. Może to się wydawać dziwne, ale tam gdzie ludzie i jedzą i tańczą, zawsze łatwiej jest wyciągnąć kogoś (np. nieśmiałego) zza stołu i nakłonić do wspólnej zabawy. Do tego ludzie nie będą dzielić się na gości Młodej i Młodego, a będą wspólnymi gośćmi i wspólnie będą się bawić.


3

Stoły i krzesła.
Wydawać by się mogło, jakie one mają znaczenie? Otóż mają. Jeżeli zdecydujemy się na okrągłe stoły, z wyliczoną liczbą krzeseł, trudniej będzie komuś się dosiąść do innego stolika i np. pogadać z dawno nie widzianymi siostrami, czy koleżankami. Tak więc jeszcze mniejsze prawdopodobieństwo, że zaczną później razem tańczyć.
Dlatego moim zdaniem najlepsze są podłużne stoły i ławki, gdzie zawsze można się do kogoś dosiąść i wspólnie bawić.


4
Źródło zdjęcia: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Alkoholika.jpg Źródło zdjęcia: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Alkoholika.jpg

Jedzeni i picie.
Wybór menu i alkoholi jest ważny, gdyż wpływa na zadowolenie gości, a więc i ich chęć do zabawy. Warto, aby było ono urozmaicone, tak, aby każdy znalazł coś dla siebie, a alkohole powinny być podawane dobrze schłodzone (niestety nie wszędzie się to zdarza). Warto więc wybrać się do wybranego lokalu na obiad i sprawdzić, czy kucharze spełniają nasze oczekiwania.


5

Zespół.
Jak powszechnie wiadomo, od repertuaru i charyzmy zespołu dużo zależy. Nie ważne ilu jest muzyków, ważne, aby grali to, co akurat się naszym gościom podoba i umieli ich zachęcić do tańca. Fajnie też, gdy w międzyczasie wplatają różne zabawy, które rozbawią i zintegrują gości.
I co najważniejsze, zespół powinien grać, a nie siedzieć za stołem, jeść, pić i robić co dwie piosenki przerwę, gdyż to drażni gości, którzy chcą się bawić.


6
Źródło zdjęcia: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Wedding_portraits_%281%29.jpg Źródło zdjęcia: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Wedding_portraits_%281%29.jpg

Goście.
Warto zaprosić osoby, które po prostu potrafią i lubią się bawić. Może Nawet kogoś przebojowego, kto będzie potrafił nakłonić też innych do zabawy. Bo przecież zapraszamy gości, aby się z nami weselili, a nie tylko siedzieli przy stołach…


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 25.11.2012

Komentarze

Przydatne wskazówki, a ja się właśnie zastanawiałam nad okrągłymi stołami, ale już mi się odwidziało... :D
Z alkoholi teraz jest często podawane wino lub piwo, choć i też są zwolennicy weselnej wódki. Dużym ryzykiem jest właśnie zrobić wesele bez wódki, bo niektórzy z gości po prostu nie umieją się bez niej bawić i wesele mogłoby się okazać denne.

Ostatnio zmieniony: 2013-01-31 16:08:10

fajnie

Ostatnio zmieniony: 2013-01-22 09:54:43