Jak sprawić, by podróż poślubna była wyjątkowa?

Podróż poślubna jest równie ważna co ślub i wesele, choć wiele par ją bagatelizuje. A jednak warto poświęcić jej należytą uwagę, nawet jeżeli nie może to być podróż marzeń ze względu na brak wystarczających środków. Niech to będzie podróż wyjątkowa ze względu na wyjątkowy moment. Najważniejsze jest to, że macie czas tylko dla siebie. Możecie podczas tej wyprawy snuć wspólne plany, porozmawiać ze sobą już jako mąż i żona. Nawet jeżeli nic szczególnego nie zmieniło się w Waszym życiu i wydaje się, że doskonale znacie już swoje marzenia i plany.... zawsze możecie dowiedzieć się o sobie czegoś nowego.

1

Tradycja miesiąca miodowego

Tradycyjnie, pierwsze dni po ślubie nowożeńcy najczęściej spędzają w podróży poślubnej. Jest to tzw. miesiąc miodowy, który zwyczajowo spędzają poza domem. Niestety w praktyce taka podróż trwa od kilku do kilkunastu dni (a nie miesiąc) ze względu na ograniczoną długość urlopu, a często również z powodów finansowych. Tak czy inaczej jest to Wasz czas na wypoczynek, zwiedzanie i przede wszystkim nacieszenie się sobą. Jeżeli nie brak Wam ani czasu, ani pieniędzy, to zachęcamy oczywiście do wykorzystania całego MIESIĄCA MIODOWEGO!

Samo pojęcie miesiąca miodowego pojawiło się pod koniec XVI w. Wówczas związane było z tradycją podawania młodej parze miodu pitnego z zawartością alkoholu, którego zadaniem było wprawić nowożeńców w dobry nastrój przed nocą poślubną. Obecnie mianem miesiąca miodowego określa się podróż poślubną, czyli wakacje świeżo upieczonych nowożeńców.


2

Podróż poślubna obecnie

Współcześnie biura podróży prześcigają się w ofertach, proponując egzotyczne wycieczki, romantyczne kolacje we dwoje i specjalne pakiety dla nowożeńców. Oczywiście nie musicie korzystać z usług biura, możecie sami zaplanować i zorganizować Wasz wyjazd. Przecież tak naprawdę nie chodzi o charakter i miejsce Waszej podróży poślubnej, tylko o fakt, że jesteście razem, świeżo po ślubie. To nie podróż życia ze względu na miejsce tylko wyjątkowy okres czasu i powinniście się sobą przede wszystkim nacieszyć!

Przed wyjazdem musicie spakować walizki. W morzu przygotowań i spraw do załatwienia łatwo o nieuwagę. Aby o niczym nie zapomnieć, warto przygotować sobie listę niezbędnych rzeczy. W miarę możliwości nie pakujcie się na ostatnią chwilę, tylko na przykład kilka dni przed planowanym wyjazdem. Jeżeli lecicie samolotem albo wybieracie się w rejs, na pewno przydadzą Wam się zawieszki do walizek. Dzięki nim nie zgubicie nie tylko siebie, ale i bagażu. Zawieszka do walizki to również doskonały pomysł na prezent dla nowożeńców na podróż poślubną, a także uroczy dodatek do prezentu ślubnego.


3

Aby podkreślić wyjątkowość okresu po ślubie i pokazać, że jesteście mężem i żoną, możecie sobie zrobić koszulki z Waszym zdjęciem i napisem: „Mąż” i „Żona” albo „Just Married”. Dzięki temu wszyscy wokół dowiedzą się, że jesteście małżeństwem, a Wy będziecie mieli ciekawą pamiątkę - również na zdjęciach.

Możecie również kupić japonki, które przydadzą się zwłaszcza podczas podróży poślubnej spędzonej nad morzem. A jeżeli jeszcze będą pozostawiały po sobie znaczący ślad na piasku, to przyjemność może być jeszcze większa. Klapki Just Married przy każdym kroku odciskają właśnie taki napis przypominający o ślubie: „Just Married”. Japonki „Just Married” to również doskonały pomysł na prezent lub dodatek do prezentu ślubnego. Można je zapakować do pudełka pełnego piasku i muszelek, dołączyć do tego komplet ręczników, karnet do SPA lub bilety na samolot, albo wykupioną wycieczkę. Takie klapki mogą być również miłym akcentem w hotelowym pokoju dla nowożeńców.

Pamiętajcie, że głównym celem podróży poślubnej jest spędzenie czasu we dwoje. To również czas na snucie marzeń, planów, poważne i niepoważne rozmowy. Dla niektórych to nawet czas, kiedy można zajść w ciążę. Wykorzystajcie ten czas i bawcie się dobrze!

Niektóre z prezentowanych produktów kupicie w sklepie Fajne Wesele http://sklep.fajnewesele.pl/


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 12.08.2010

Komentarze

super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-21 17:36:39

Dobry pomysł:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-18 20:21:51

pomyślę nad tym:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 12:44:27

Super pomysl

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 14:25:22

wspaniały pomysł:)

Ostatnio zmieniony: 2013-01-31 15:33:33

Fajna porada, bardzo treściwa.

Ostatnio zmieniony: 2011-09-28 06:35:17

Ciekawa porada. Rzeczowe podejście do tematu. Pomysł japonek uważam za rewelacyjny :-)

Ostatnio zmieniony: 2011-08-10 11:45:38

Bardzo mi się to podoba.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-04 18:52:02