Jak podziękować rodzicom za wesele?

Na weselu nieustannie komuś się dziękuje - tak już po prostu jest. Za życzenia, za prezenty, za przybycie, gościom, księdzu, świadkom, organizatorom, orkiestrze... Przede wszystkim jednak warto podziękować RODZICOM.

1

KIEDY?

Można to zrobić w kilku momentach: zaraz po pierwszym toaście, po pierwszym tańcu lub po oczepinach.


2

JAK?

Za co dziękuje się rodzicom? Za to, oczywiście, za co uznacie za słuszne. Możecie podziękować ogólnie, za wychowanie, za wspaniałe dzieciństwo, za pomoc i wsparcie, albo możecie wyrazić swoją wdzięczność za pomoc w organizacji ślubu i wesela.

Oprócz wygłaszania standardowych formułek lub specjalnie przez Was przygotowanych, płynących z serca życzeń, warto się zastanowić, jaki prezent dać rodzicom. Poniżej przedstawiamy listę pomysłów na podziękowanie rodzicom.


3

Tradycyjne podziękowania

• Kosze z kwiatami i drobnymi upominkami – jest to jeden ze sprawdzonych sposobów na podziękowanie rodzicom na weselu. W koszu może znaleźć się coś, co będzie przypominać o Was rodzicom, na przykład wino z Waszą etykietką czy korek do wina z Waszymi inicjałami i datą ślubu. Możecie dołączyć pisemne podziękowania lub wygłosić mowę dla rodziców.

• Piosenka – możecie również zadedykować rodzicom ich ulubioną piosenkę lub przygotować własną interpretację utworu, na przykład w formie kabaretu. Jeżeli lubicie śpiewać i komponować, możecie przygotować własną piosenkę dla rodziców. Większość młodych par dedykuje rodzicom piosenkę "Wspaniałych rodziców mam" podczas której pan młody tańczy ze swoją mamą, a panna młoda z tatą. Potem można zamienić się i zatańczyć z teściową i teściem.

• Kalendarz – miłym podziękowaniem mogą być specjalnie zaprojektowane kalendarze z Waszymi zdjęciami. Możecie wykonać specjalnie zaaranżowaną sesję zdjęciową i do każdej pory roku oraz miesiąca dopasować odpowiednią scenerię i Wasze stroje. Zdjęcia mogą też być świetną zabawą i pamiątką dla Was samych. Druga opcja, to skorzystać z istniejących już zdjęć z dzieciństwa lub z okresu narzeczeństwa.

• Prezentacja multimedialna – możecie przygotować specjalną prezentację multimedialną, która zostanie wyświetlona na rzutniku podczas wesela. W prezentacji mogą znaleźć się Wasze wzruszające i zabawne zdjęcia z dzieciństwa, do których możecie dopisać Wasze komentarze. Taką prezentację możecie później dać rodzicom na płycie CD, która będzie miłym prezentem i pamiątką przypominającą dzień ślubu.


4

Kinder Niespodzianka

Może się też i tak zdarzyć :) W ramach niespodzianki i prezentu dla rodziców możecie podzielić się z nimi (i zgromadzonymi gośćmi) radosną nowiną, że spodziewacie się dziecka!


5

Nagrody i wyróżnienia

• Dyplomy – w ramach podziękowań za wesele może warto wyróżnić rodziców dyplomami dla wzorowych rodziców. Na dyplomie można zamieścić zabawny a zarazem wzruszający tekst oraz podpisy jury, czyli Wasze.

• Statuetki – doskonałym sposobem na podziękowanie rodzicom za wesele jest wręczenie im nagród w postaci statuetek. Serce wdzięczności to doskonały sposób na wyrażenie miłości i wdzięczności za "wielkie dzieło wychowania”, za "działanie z sercem i z serca". Skrzydła miłości to statuetka przedstawiająca uskrzydloną postać, gdzie skrzydła mają symbolizować ojcowską i matczyną opiekę. Życie to sztuka to statuetka dla tych, którzy chcą podziękować rodzicom za dotychczasową pomoc w reżyserowaniu sztuki, jaką jest życie. Co ważne, na każdej statuetce można umieścić dowolny tekst, na przykład:
- "I nagroda w kategorii Wyjątkowi Rodzice"
- "Kochanym Rodzicom za scenariusz i reżyserię życia"

• Drzewo genealogiczne – wyjątkowym pomysłem na podziękowanie rodzicom może być drzewo genealogiczne przedstawiające sentymentalną podróż do własnych korzeni. Jeżeli chcecie dostarczyć rodzicom wielu wzruszeń, możecie poszperać w rodzinnych albumach i przygotować wersję ze ślubnymi fotografiami każdego pokolenia.


6

Ekskluzywne prezenty

• Wycieczka – na pewno znajdzie się miejsce, które Wasi rodzice zawsze chcieli zobaczyć. Jeżeli cena nie gra dla Was roli i przede wszystkim chcecie sprawić rodzicom niespodziankę i przyjemność, możecie im zafundować ich wymarzoną podróż.

• Bon prezentowy lub wyjazd do SPA – kolejny pomysł na ekskluzywny prezent – podziękowanie dla rodziców to wyjazd do SPA. To idealny prezent zwłaszcza dla tych rodziców, którzy na co dzień żyją w biegu i nie mają czasu na relaks. Możecie wykupić rodzicom kilkudniowy pobyt wraz z pakietem zabiegów, które pomogą im zrelaksować się i zregenerować siły.

Na koniec pamiętajcie, gdyby nie Wasi rodzicie, nigdy nie doszłoby do Waszego spotkania, a tym bardziej ślubu. Właśnie dlatego podziękowanie rodzicom jest bardzo ważnym momentem i dla Was i dla nich.

Niektóre z prezentowanych produktów kupicie w sklepie www.Sklep.Fajnewesele.pl


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.07.2010

Komentarze

fajnie

Ostatnio zmieniony: 2013-01-21 19:39:18

A my sami przygotowaliśmy prezent dla rodziców. Był to wazon wypełniony takimi szklanymi, kolorowymi kulkami, do tego sztuczne kwiaty (piękne, jak prawdziwe) i kolorowy piasek. Wyszło bardzo ładnie.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-26 10:01:35

Jak dla mnie wyjazd do spa jest rewelacyjnym pomysłem na prezent. Ostatnio szukając dla siebie jakiegoś zabiegu znalazłam dość ciekawe oferty prezentowe w Primavera spa w Jastrzębiej Górze. Według mnie podziękowanie w ten sposób jest dobrym rozwiązaniem. Prezent-przeżycie generuje znacznie więcej emocji niż zwykły podarek czy kosz kwiatów bądź owoców.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-17 11:13:46

Ciekawa porada. Czytam, bo tak na przyszłość:) Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-04 18:54:14