Jak długo można żądać spłaty odszkodowania?

Spokojnie, nie ma co się załamywać. Dostałeś/aś nakaz spłaty zobowiązania sprzed kilku lat, np. jakieś raty czy miesięcznej opłaty? Podpowiem tobie jakie masz prawa i co powinienieś/aś zrobić!

  • rachunek o uregulowaniu zobowiązania lub znajomość prawa.
1

Często się okazuje, że otrzymujemy wezwanie do zapłaty za telefon komórkowy, opłatę miesięczną za kablówkę. Nagle dostajesz wezwanie do spłacenia czegoś sprzed pięciu a nawet 8 lat. I co wtedy trzeba zrobić?


2

Ważny jest dowód. Najlepiej znaleźć dowód, że uregulowaliśmy dane zobowiązanie płatnicze. Przejrzyj rachunki przechowywane w domu lub sprawdź w banku, że masz potwierdzenie zapłaty. Gdy je znajdziesz nie zwlekaj i zrób ksero. Wyślij je następnie do żądającego zapłaty.
A co gdy nie znajdziesz? Spokojnie, poznaj swoje prawa.


3

Zadłużenie za rachunki a więc: czynsz, kablówka, telefon, raty za ubezpieczenie ulegają przedawnieniu po trzech latach od ostatniego wezwania. Stąd jeżeli, nikt ci nie przysłał upomnienia a minęło już trzy lata od terminu spłaty - nie płać!


4

Ale pamiętaj, że krasnoludki nie zapomną o całej sprawie. Odpisz żądającemu spłaty, że zobowiązanie się przedawniło!


5

Jeżeli nic nie zrobisz i schowasz głowę w piasek, to będziesz musiał/a spłacić zobowiązanie. Dlaczego?
Ponieważ, niezwłocznie po otrzymaniu korespondencji o skierowaniu spraw do sądu , powinieneś wysłać tam pismo z informacją o przedawnieniu.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.09.2010

Komentarze

cenne

Ostatnio zmieniony: 2013-02-26 16:36:41