Nie wiesz jak zwiększyć swoją motywację do działania? Przeczytaj ten artykuł

Często zdarza się że rutyna dnia codziennego męczy nas, frustruje i zniechęca do realizacji naszych celów i marzeń. Zmęczenie spowodowane obowiązkami, z których staramy się wywiązywać każdego dnia sprawia że brakuje nam energii do osiągania sukcesów w życiu osobistym, jak i zawodowym. Najważniejsze to zdać sobie sprawę, że odejście od negatywnego myślenia i odnalezienie w sobie wewnętrznej motywacji jest tylko i wyłącznie w naszych rękach. Ale od czego zacząć?

1

Zapisywanie swoich celów i marzeń

Zapisywanie swoich celów i marzeń Spisuj wszystkie swoje marzenia i wizualizuje je sobie. To jest dobry sposób na znalezienie w sobie większej motywacji do działania.

Najważniejszy krok przy podejmowaniu ważnych życiowych decyzji i przedsięwzięć. Jeśli czujemy się zdemotywowani i zniechęcenie naszym obecnym stanem, warto pomyśleć o przyszłości. Pomyślmy o tym gdzie najprawdopodobniej będziemy się znajdować za 5-10 lat, a gdzie tak naprawdę chcielibyśmy być i o czym tak naprawdę marzymy w życiu. Warto wziąć do ręki kartkę i długopis i każdego dnia zapisywać to, czego tak naprawdę pragniemy i co chcemy osiągnąć. Patrząc każdego dnia na listę, oraz skreślając te marzenia, które już udało nam się zrealizować będziemy codziennie mieć ochotę na coraz więcej, i będziemy robić coraz więcej. Jeśli chodzi o małe zadania, przed rozpoczęciem pracy zapiszmy co zyskamy po zakończeniu zadania którego się podjęliśmy, od możliwość awansu zawodowego poprzez nowe umiejętności które przydadzą nam się w życiu.


2

Nagrody motywują do działania

Nagrody motywują do działania

Nagrody są bardzo dobrym bodźcem do działania. Jeśli mamy problem z rozpoczęciem jakiegoś przedsięwzięcia, warto zaplanować małą nagrodę którą wręczymy sobie, po wykonaniu pracy. Na przykład, decydujemy że po napisaniu artykułu będziemy mogli sobie pozwolić na zjedzenie czegoś słodkiego. Im trudniejsze zadanie, tym większą nagrodę dla siebie po zakończeniu pracy powinniśmy zaplanować. Bardzo dobrym pomysłem jest także, jeśli w powziętym postanowieniu pomoże nam ktoś bliski, ponieważ nie dość że ktoś będzie pilnował naszych postępów w pracy i zachęcał do ciągłego działania, ale także nagroda za starania może dzięki tej osobie sprawić dużo więcej przyjemności ;)


3

Czas na przerwę

Czas na przerwę

Jeśli jesteś mocno zestresowany i straciłeś motywację do dokończenia działania, które w przeszłości rozpocząłeś, warto na chwilę oderwać się od obecnego stanu i postarać się oczyścić swój umysł. Wystarczy zająć się na chwilę czymś innym, poczynając od krótkiej drzemki, poprzez nasz ulubiony sport, koncentrację na innym zadaniu bądź przeczytanie rozdziału nowo nabytej książki. Czasami taka krótka przerwa w trakcie której możemy zrelaksować nasz umysł jest wszystkim co potrzeba do ponownego zmotywowania się do pracy.


4

Nie zniechęcaj się porażkami

Nie zniechęcaj się porażkami

Często nieprzyjemne doświadczenia z przeszłości mają negatywny wpływ na poziom naszej obecnej motywacji. Jeśli w przeszłości poczułeś się wypalony, powinieneś zrobić wszystko żeby zapomnieć o tym uczuciu. Jeśli cokolwiek w przeszłości przeszkodziło Ci w osiągnięciu sukcesu, nie oznacza to, że tak samo będzie tym razem. Zapomnij o przeszłości i uwolnij swój umysł od negatywnego myślenia, skup się na tym co jest dzisiaj, i co będzie w przyszłości. Pamiętaj że tak naprawdę przy każdym przedsięwzięciu startujemy z czystym kontem.


5

Kierowanie się wewnętrznymi emocjami

Kierowanie się wewnętrznymi emocjami

Czasami wahamy się, czy warto poświęcić czas na wykonanie jakiejś czynności. Najlepszym sposobem na przezwyciężenie się tej niepewności jest wyobrażanie sobie, jak będziemy się czuli jeśli podejmiemy zaplanowane zadania. Natychmiast pojawią się różne odczucia i emocje, które pomogą nam podjąć decyzję, gdyż wewnętrzne odczucia to najlepszy miernik dobrze podjętej decyzji. Jeśli coś Ci mówi, że Twoje życie zmieni się na lepsze, gdy podejmiesz określoną decyzję po prostu zrób to!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.12.2013

Komentarze