Jak zostać fotografem ślubnym?

Lubisz robić zdjęcia i chciałbyś zacząć na tym zarabiać? Kochasz pracę z ludźmi i pragniesz uwieczniać ich wyjątkowe chwile? Jeżeli zamierzasz zajmować się profesjonalnie fotografią ślubną, zapraszamy Cię do przeczytania tego artykułu, w którym podpowiemy Ci krótko, jak powinny wyglądać Twoje pierwsze kroki.

1

Jak i z czym zacząć?

Jak i z czym zacząć?

Na początku dobrze jest popraktykować za darmo lub w symbolicznej cenie (np. za zwrot kosztów dojazdu) oczywiście pod okiem doświadczonego fotografa. Wtedy będziesz mógł zobaczyć, jak pracuje specjalista. Na początek możesz kupić używaną lustrzankę, której ceny zaczynają się już od kilkuset złotych. Podstawowe rady dotyczące fotografii znajdziesz w wielu miejscach w Internecie. Sprawdź profesjonalne portfolio, a dzięki temu zobaczysz, jak powinny wyglądać zdjęcia ślubne. Niemniej jednak dobrze jest zapisać się na kurs - jeżeli oczywiście posiadasz na to dodatkowe fundusze. Jesteś początkującym fotografem? Nie musisz mieć 10 obiektywów, wystarczy Ci 1 najbardziej uniwersalny, czyli ten o ogniskowej 50 mm. A może fotograf, u którego boku zamierzasz się uczyć posiada sprzęt, który może Ci pożyczyć?


2

Wybieraj się na sesje zdjęciowe

Nie bój się pleneru! Szczególnie, jeśli posiadasz własny samochód, który na pewno będzie ogromnym ułatwieniem w tej pracy -w końcu śluby i wesela, a także właśnie sesje odbywają się w różnych miejscach. Dobrze jest znać okolicę, w której mieszkasz, by wiedzieć, gdzie znajdują się piękne, ciekawe tereny. Oczywiście tutaj również nie wybieraj się sam, tylko z profesjonalistą - zdjęcia ślubne będą towarzyszyć młodej parze przez całe życie. Ponadto ślub jest dla nich bardzo ważnym wydarzeniem, dlatego oczekują oni profesjonalizmu. A Ty u boku dobrego fotografa poczujesz się pewniej.


3

Dwie baterie i karty pamięci

Bądź przygotowany na sytuacje awaryjne. Jak mówi przysłowie: "przezorny - zawsze ubezpieczony". Miej przy sobie dodatkową baterię do aparatu oraz drugą kartę pamięci. Nie chcesz chyba, żeby w połowie uroczystości okazało się, że nie możesz robić zdjęć, bo rozładowała Ci się bateria w aparacie. Goście dopiero weszli do sali weselnej, a Tobie już brakuje mijsca na nowe zdjęcia? Ups... Ale jeśli masz ze sobą te akcesoria, wymieniasz je i możesz spokojnie dalej pracować.


4

W czym nosić?

Zdecydowanie odradzamy noszenie aparatu w torebce lub plecaku razem z innymi rzeczami typu portfel, klucze, kosmetyki. W ten sposób możesz uszkodzić swój sprzęt. Najlepiej wybrać do tego niewielką torbę przeznaczoną właśnie na aparat, w której znajdziesz osobne przegródki na dodatkowy obiektyw, kartę czy baterię. Obowiązkowo zakładaj przykrywkę na obiektyw za każdym razem, kiedy go chowasz - zapobiegnie to jego zniszczeniu np. poprzez zarysowanie.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.11.2022

Komentarze