Jak zdobyć pierwsze zlecenia przez Internet?

Na stronie pojawiło się już kilka ciekawych tekstów dotyczących zarabiania przez Internet i pracy zdalnej, więc postanowiłem dorzucić swoje trzy grosze, skupiając się na początkach "kariery" freelancera, które - jak każde - nie są łatwe.

1

Jak wszędzie, także tutaj znaczenie mają referencje - dlatego jeśli szukamy zlecenia na portalu z aukcjami pracy, na początku może być ciężko przebić się przez konkurencję, która ma już pozytywne oceny i komentarze. Wtedy warto czasem spuścić z ceny, nawet jeżeli uważamy, że nasza praca warta jest trochę więcej - lepiej zarobić trochę mniej i zdobyć dobrą opinię zleceniodawcy, która pomoże przy następnych licytacjach, niż nie mieć nic i czekać.


2

W zależności od rodzaju zlecenia możemy w różny inny sposób przekonywać o swoich kompetencjach - przywołując np. prowadzone wcześniej własne strony internetowe czy opublikowane teksty lub tłumaczenia.


3

Jeżeli zleceniodawca życzy sobie próbki możliwości, należy mocno się do niej przyłożyć - wiadomo, ile zależy od pierwszego wrażenia! - i lepiej z tym nie zwlekać - szybkie spełnienie prośby świadczy o terminowości i sprawności w wykonywaniu zadań i jest zawsze dobrze widziane.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.10.2009

Komentarze

ciekawe

Ostatnio zmieniony: 2013-02-20 19:36:18


Ostatnio zmieniony: 2012-02-16 19:37:49

Należy również pamiętać o ostrożnym podejściu do zleceń - aby nie zostać na lodzie po wykonanej pracy...czyli np zabezpieczenie w formie umowy. Natomiast najszybciej można znaleźć zlecenia na portalach freelancerskich - mój typ to www.prolans.pl

Ostatnio zmieniony: 2012-02-16 19:38:29

To, co napisane to żelazne zasady, które należy przestrzegać. by mieć zlecenia. Dobra porada dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w tym biznesie. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2010-12-12 18:51:36

Myślę, że swoją karierę jako Freelancer można rozpocząć od zapisania się w jednym z serwisów freelancerskich np. 7lancer.pl , zlecenia.przez.internet.pl itd. Nie musisz się martwić o zdobywanie klientów, gdyż ludzie już tam wystawiają swoje projekty. Jedynie o co musisz się zatroszczyć to dobra cena i ciekawa oferta ;-)