Jak szukać zleceń?

Osoby zarabiające jako tzw. wolni strzelcy często stają właśnie przed problemem szukania zleceń. Jak robić to skutecznie?

1

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, jak ważni są znajomi. To właśnie oni mogą być bardzo pomocni, gdy akurat szukamy zajęcia. Wiadomo, że każdy woli zlecić napisanie tekstu, tłumaczenie, itd. osobie znajomej, której się ufa, zamiast komuś, z kim jeszcze nigdy nie mieliśmy do czynienia.


2

Dobrym pomysłem jest także zaoferowanie naszych usług byłemu pracodawcy, oczywiście pod warunkiem, że ma on o nas dobre zdanie. Warto zatem przykładać się do każdego, nawet najmniejszego zlecenia, bo może się to okazać korzystne na dłuższą metę, prowadząc do długoterminowej współpracy z danym zleceniodawcą.


3

Warto założyć konto w różnych serwisach dla freelancerów. Najpopularniejszym serwisem tego typu jest www.zlecenia.przez.net. Warto jednak zaznaczyć, że szukając zleceń na tego typu portalach, należy być przygotowanym do wzięcia udziału w aukcji zleceń.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.11.2010

Komentarze

Zależy jaki znajomy:) Ogólnie ciekawa porada. Trzeba zajrzeć na podaną stronkę.

Ostatnio zmieniony: 2012-06-29 12:49:12

Punkt 1. ma niestety drugą stronę. Często znajomi oczekują, że właśnie "po znajomości" wykonamy dla nich naszą pracę za darmo. Rozumiem lekkie spuszczenie ceny ;) ale przecież nasz czas też kosztuje...

Ostatnio zmieniony: 2011-08-18 00:45:32

Fajna porada:)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-30 01:32:11