Jak szukać pracy w Anglii?

Jeśli marzy Ci się wyjazd zarobkowy do Anglii, warto odpowiednio się do niego przygotować, by uniknąć ewentualnych rozczarowań. Oto kilka porad jak bezpiecznie i skutecznie szukać upragnionej posady na Wyspach.

1

Poszukiwania pracy dobrze jest zacząć jeszcze w Polsce. Przeglądając strony internetowe z ogłoszeniami, fora mieszkańców danego miasta czy odwiedzając Urząd Pracy można uzyskać wiele cennych informacji dotyczących aktualnej sytuacji na rynku pracy w interesującym nas miejscu. Można skorzystać także z praktycznych porad znajomych czy sąsiadów mieszkających poza granicami naszego kraju.


2

Warto zainwestować w profesjonalne tłumaczenia swojego życiorysu i listu motywacyjnego a także wszelkich posiadanych przez nas dyplomów, certyfikatów czy uprawnień potwierdzających nasze dodatkowe umiejętności. Należy też pamiętać o zrobieniu wielu kopii wspomnianych dokumentów.


3

Kiedy będziemy już na miejscu, dobrze swe pierwsze kroki skierować ku Job Centre - odpowiednikowi polskiego Urzędu Pracy, gdzie kompetentni pracownicy z chęcią odpowiedzą na wszelkie nasze pytania. Warto również skorzystać z jobpointów czyli monitorów z systemem dotykowym, dzięki którym mamy dostęp do najbardziej aktualnych ofert pracy w danym mieście, a interesujące ogłoszenia można od razu wydrukować.


4

Innym miejscem oferującym zatrudnienie są coraz bardziej popularne u nas w kraju agencje pośrednictwa pracy. Najlepiej umówić się na spotkanie telefonicznie by uniknąć czekania w długich kolejkach. Pamiętajmy by zabrać z sobą wszelkie niezbędne dokumenty i poćwiczyć angielski by nasze interview wypadło jak najlepiej.


5

Gdzie jeszcze szukać pracy? Popytajmy wśród znajomych, może akurat w ich miejscu pracy trwa rekrutacja, poczytajmy liczne ogłoszenia na sklepowych witrynach, przeglądajmy ogłoszenia o pracę w lokalnych gazetach i stronach internetowych. Dobrze jest też założyć wygodne buty i odwiedzać osobiście restauracje, kawiarnie, fabryki czy wszelkie inne potencjalne miejsca naszej przyszłej pracy.


6

Nie poddawajmy się. Nie oczekujmy, że w bardzo krótkim czasie znajdziemy wymarzoną pracę. Ale z pewnością wytrwałość, cierpliwość i duża dawka optymizmu będą bardzo pomocne i zaowocują satysfakcjonującą przyszłością.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.03.2010

Komentarze

A ja bałabym się wyjechać

Ostatnio zmieniony: 2011-03-20 11:45:05