Jak szukac ofert pracy w domu ?

Współczesna technologia umożliwia to co jeszcze kilka, kilkadziesiąt lat temu nie było możliwe a przynajmniej byłoby trudne do zrealizowania czyli telepracę w domu przez internet. Oczywiście łącze internetowe jest dostępne i powszechne od prawie dekady. Jednak, taki rodzaj pracy wymaga również dostępu do odpowiednich narzędzi jak oprogramowanie do pracy zespołowej, szyfrowania łącza za pomocą VPN, odpowiednie zabezpieczenie zawartości dysku twardego oraz przystosowanie kodeksu pracy do polskich warunków. Za granicą ten rodzaj zatrudnienia a w szczególności w Stanach Zjednoczonych zyskuje na popularności. Niestety w Polsce pracodawcy nie kwapią się aby zaproponować swoim pracownikom możliwość pracy w domu. Najlepszym przykładem jest ilość ofert telepracy na znanych portalach pracy jak infopraca, pracuj. W całkiem dobrej sytuacji znajdują się pracownicy korporacji, zwłaszcza jeśli firma w której pracują zajmuje się wsparciem oprogramowania, doradztwem technicznym lub w skrócie outsorcingiem software-u. Odpowiedź dlaczego jest całkiem prosta. Przeważnie są to firmy zagraniczne, które w kraju swojego pochodzenia stosują takie praktyki. Więc, każdy jej pracownik posiada wgląd w wewnętrzny portal pracy z ofertami telepracy. Pozostałe osoby, poszukujące ofert pracy w domu muszą niestety się trochę pogimnastykować. Na początku poszukiwań, warto dokonać odpowiedniego podziału a raczej klasyfikacji miejsc, portali gdzie istnieją spore szanse na odnalezienie pracy zdalnej.

  • komputer, internet, czas, dobre chęci
1

Portale typu Social Media

Portale typu Social Media

Wydaje się, że strony internetowe nazywane popularnie social media przeżywają swój renesans i niewiele wskazuje, że ulegnie to zmianie w najbliższej przyszłości. Bardzo mało jednak osób zdaje sobie sprawę, że są to również miejsca do znalezienia pracy dodatkowej a nawet pracy z domu. Na facebooku jest kilka grup dyskusyjnych w języku polskim gdzie zamieszczane są oferty pracy zdalnej. Wprawdzie podobne grupy znajdują się również na innych portalach jak Linkedin, jednak zdominowane są przez anglojęzycznych użytkowników.


2

Agregatory Ogłoszeń

Dobrze jest zajrzeć na kombajny ogłoszeń jak adzuna.pl , olx.pl. Wydaje się, że w chwili obecnej jest to (olx) jedno z bardziej popularnych miejsc na poszukiwanie ofert telepracy czy też pracy dorywczej.


3

Portale Specialistyczne i dla freelancerów

Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest odnalezienie portali, które publikują tylko i wyłącznie ogłoszenia pracy przez internet w domu. W Polsce do takich miejsc należą useme.eu, oferia.pl, outwork.pl, inclick.pl, oferteo.pl.


4

Portale dla freelancerów w języku angielskim

Warto, również zajrzeć na portale anglojęzyczne dla freelancerów jak freelancer.com oraz upwork.com, ( powstały z połączenia elance.com oraz odesk.com ).


5

Strony z ofertami pracy zdalnej

Dla osób znających język angielski bardzo dobrym rozwiązaniem jest szukanie ofert pracy w domu na stronach pracy opisywanych słowami “remote work” czyli praca zdalna np. weworkremotely.com, remoteok.io.


6

Portale pracy tymczasowej

W polskim necie znajdziemy również strony gdzie możemy prześledzić oferty pracy tymczasowej jak onebiz.pl, fachowscy.pl lub pracy od zaraz jak happinate.com.


7

Blogi freelancerów

A gdzie jeszcze szukać ofert pracy zdalnej? Polecam też pracaonlinedziennik.pl/praca-zdalna/. Osoby w miarę cierpliwe powinny zainteresować się blogami freelancerów, zazwyczaj chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami w poszukiwaniu telepracy. Niektóre blogi poświęcone tematyce telepracy, inwestowaniu czy pasywnemu przychodowi publikują nawet ogłoszenia swoich czytelników. Telepraca jak każdy rodzaj pracy posiada swoje wady i zalety, jednak znacznie więcej jest czynników pozytywnych. Dlatego warto śledzić, rozglądać się i jeśli to tylko możliwe pytać. I ostatecznie wykonać powiadomienie google alerts na wybrane słowa kluczowe https://www.google.pl/alerts :).


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.03.2016

Komentarze