Jak się przygotować do rozmowy z szefem?

Stach przed utrata pracy nas paraliżuje. Rozmowę z szefem odkładamy ciągle na później. Siedzimy cicho w nadziei, że sam nas doceni. Być może tak będzie, ale lepiej zaryzykować,tylko trzeba wiedzieć kiedy i jak. Pomogą ci odpowiednie słowa i argumentacja:

1

Przed rozmową upewnij się, czy na pewno masz rację. Wypisz sobie wszystkie plusy i minusy. Nigdy nie myśl, że coś ci się należy. Postaraj się być obiektywna/ny.


2

Przygotuj się. Zapewne to nie będzie łatwa rozmowa. Szef może ci zadawać trudne pytania. Zbierz zatem solidne dowody, żeby twoje tezy nie były bez pokrycia.


3

Licz się z odmową. Nie zawsze za pierwszym razem uda się osiągnąć cel. Ale póki nie spróbujesz, nie będziesz o tym wiedziała/dział. Jeśli się nie uda, nie okazuj emocji. Nie obrażaj się na swojego pracodawcę. Spróbuj znaleźć pozytywne strony tej sytuacji, np. przełamałaś/eś strach przed przełożonym lub masz sygnał, że trzeba szukać innej pracy.


4

Nikomu nie mów, że wybierasz się na rozmowę. Powinna się odbywać w cztery oczy, a to, o czym mówiliście, co ustaliliście, zachowaj dla siebie.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.11.2012

Komentarze

super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 20:23:49