Jak przetrwać pierwszy dzień w pracy?

Jeżeli musisz w ogóle przetrwać w pracy dobrze zastanów się nad podjętą wcześniej decyzją, jeśli jednak konsekwentnie realizujesz swoje życiowe wybory powinieneś pamiętać, że ...

  • Kocie ruchy, wyprasowana koszula, dokładny zegarek
1

... punktualność jest cnotą królów. Zapomnij o przysłowiowym kwadransie studenckim, nie pielęgnuj wymówki, że to inni przychodzą za wcześnie, ale uważaj - nie przyjdź pierwszy. Może się wtedy zdarzyć, że zostaniesz potraktowany przez etatowych pracowników jako anonimowy ochroniarz kończący nocną zmianę.


2

... nowy pracownik wprowadza do swojego miejsca pracy określone wartości. Oczywiście, że to nic nie znaczy. Katastrofalne w skutkach mogą okazać się próby zaimponowania tubylcom czymkolwiek, dlatego musisz wiedzieć, że zwykła uprzejmość zostanie potraktowana jak lizusostwo, uśmiech i zbytnia pewność siebie zakwalifikowane jako ignorancja i zadęcie, spokojnie reaguj na nachalne poczęstunki Espumisanem. Zalecam raczej kamuflaż i obserwację, te pierwiastki muszą być wkomponowane w DNA amatora sportów ekstremalnych.


3

... praca to także działanie siły na pewnym odcinku drogi, a Ty jesteś dopiero na jej początku, dlatego oszczędzaj energię. Proponuję, sprawdź, która jest godzina, może już czas na powrót do domu? Zaryzykuj, podziel się tą wiedzą z nieznajomym z sąsiedniego biurka, może to jego pierwszy dzień w pracy i co gorsza nie czytał jeszcze tej porady, kto wie?


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • W pierwszym dniu? Zdecydowanie poza protokołem.


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 01.09.2010

Komentarze

super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 20:23:02