Jak przemawiać?

Wystąpienie przed publicznością bywa dla wielu z nas stresujące. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak efektywnie przemawiać do słuchaczy przeczytaj poniższy artykuł.

1

Odpowiednio się przygotuj. Dobre przygotowanie jest kluczem do sukcesu, nie tylko z powodu przekazu merytorycznego ale również dlatego, że dobre przygotowanie zmniejszy Twój stres, gdyż będziesz się czuł pewniej.


2

Trzymaj kontakt z wzrokowy z jak największą liczbą osób. Nigdy nie skupiaj się na jednej czy kilku osobach. Pozostali słuchacze mogą mieć wrażenie, że wcale nie chcesz im przekazać informacji skoro patrzysz na zupełnie kogoś innego.


3

Gestykulacja to bardzo ważny element przemowy. Dzięki gestykulacji Twoje przemówienie nabierze „barw”. Odbiorca informacji chętniej będzie słuchał. Dlaczego?
Zróbmy mały eksperyment. Stań przed lustrem i wygłoś mowę bez używania rąk, następnie powtórz tą samą przemowę razem z gestykulacją. Już rozumiesz?


4

Gestykulacja na tak, ale do niej tez musisz się odpowiednio przygotować. Najlepiej wcześniej poćwiczyć w domu przez lustrem. Gestykulacja nie może być zbyt przesadna, gdyż wtedy zdaje się, że jest ona niedopasowana.


5

Podczas przemówień nie używaj „ee”, „yy”, gdy nie wiesz co powiedzieć dalej po prostu skończ zdanie. Zacznij mówić dalej. Lepiej pominąć coś lub wrócić do tego później niż posługiwać się takimi przedłużnikami.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.08.2010

Komentarze

cenne

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 20:20:55