Jak otrzymać angaż w banku (cz.2)?

Pamiętaj, że od momentu wejścia do sali jesteś obserwowany - nie tylko to, co mówisz, ale też jak zachowujesz się w danej sytuacji. Zwykle konsultant jest w towarzystwie drugiej osoby. Ona nie uczestniczy w procesie rekrutacyjnym, tylko siedzi z boku jako obserwator. To może być dla Ciebie stresujące, ale spróbuj nie denerwować się tą sytuacją.

1

Praca w banku wymaga dużej odporności na stres. Właśnie w tej chwili jest to badane. Weryfikacji podlegają także Twoje informacje zawarte w dokumentach. Bądź przygotowany na to, że możesz zostać poproszony o podanie danych kontaktowych do osoby, która potwierdzi Twoje kwalifikacje oraz to, że pracowałeś. Warto uprzedzić Twojego znajomego i powiedzieć mu o tym, że startujesz do oferty i potrzebujesz jego wsparcia w razie takiego telefonu.


2

Na początek rekrutujący będzie chciał Cię bliżej poznać i w tym celu posłużą pytania kontrolne. Będziesz musiał powiedzieć o doświadczeniu, jakie posiadasz oraz o tym, co robiłeś dotychczas. Dlaczego szukasz pracy w banku? Dlaczego właśnie Ciebie bank ma zatrudnić na to stanowisko?


3

Czas przewidziany na spotkanie z kandydatem to nawet dwie godziny. Dlatego warto przyłożyć się do niego. Najlepiej jeśli wiesz, na jakie konkretne stanowisko aplikujesz. Zapoznaj się z podstawowymi pojęciami na temat produktów bankowych.


4

Na przykład poproszą Cię o podanie definicji aktywów i pasywów, która występuje w rachunkowości. W końcu jeśli studiowałeś pięć lat, to nie powinieneś mieć trudności z udzieleniem odpowiedzi.


5

Kwestionariusz osobowy to wstęp weryfikujący informacje odnośnie Twojej osoby. Teraz nadszedł czas na pytania otwarte. Przykład takiego zdania to: „Co byś zrobił, gdyby….”. Przy takich pytaniach masz pole do popisu i wyczerpującej odpowiedzi. Jest sporo tego typu pytań i dotyczą one różnych tematów. Zbudowane są w taki sposób, że pozwalają bez problemu wybrać kandydata, który najdokładniej spełnia kryteria na szukane stanowisko.


6

Jeżeli w ofercie znajdował się wymóg znajomości co najmniej jednego języka obcego na poziomie dobrym, zostanie to przez konsultanta personalnego na pewno dokładnie sprawdzone. Nie przejdziesz dalej, gdy z testu językowego wypadniesz słabo.


7

Praca w banku należy do obsługi specjalistycznej i wymaga posługiwania się przynajmniej językiem angielskim w stopniu dobrym. Dokumentacja napisana jest często tylko po angielsku, więc musisz znać ten język.


8

Na rozmowie możesz być poproszony o przetłumaczenie fragmentu dokumentu bankowego albo po prostu konsultant nagle z zaskoczenia przejdzie do rozmowy w języku obcym. Dialog będzie prowadzony na luźny temat. Liczy się w tym Twój refleks i szybka reakcja na zmieniającą się sytuację.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 19.10.2010

Komentarze

Testy są bardzo rozbudowane, wszystko zależy od stanowiska, na jakie pracodawca szuka. Testy są specjalistyczne, gdy wymagana jest specjalistyczna wiedza, testy psychologiczne, gdy potrzeba osobę do pracy w zespole. Jeszcze stosowane są zadania na konkretnym przypadku do rozwiązania. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 20:13:48

świetna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 15:55:04

Muszę przyznać rację Tobie. Nie każdy nadaje się do takiej pracy, ale zawsze można próbować. Do czego zachęcam:).

Ostatnio zmieniony: 2011-03-13 22:53:26

Oj bank jest specyficzną instytucją.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-13 16:41:22

Byłam na takim spotkaniu. Prawie tak samo to wyglądało, jak opisane jest w poradzie. Warto się przygotować i fajne wskazówki, jak ktoś chce dostać się do banku.

Ostatnio zmieniony: 2010-12-13 15:17:46