Jak odzyskać zagubiony kontakt?

Na pewno zdarzyło Ci się, że potrzebujesz się z kimś pilnie skontaktować, ale straciłeś numer (z różnych powodów, zmieniłeś model telefonu, zapisałeś na kartce, która gdzieś się zawieruszyła itd.) Ja miałam tak nie raz, że w panice próbowałam sobie przypomnieć, co zrobiłam lub przeglądałam maile, w których mógł być zapisany. Często kończyło się na nerwowym poszukiwaniu i stracie czasu. Moja siostra, która, dzisiaj miała tego rodzaju problem dostała ode mnie kilka cennych rad, co zrobić w takiej sytuacji. Ona jest skrzypaczką i chodziło o numer do Pary Młodej, która poprosiła ją o granie na ich ślubie. Nie miała ustalonego jeszcze dokładnego repertuaru, ( bo dostosowuje na życzenie Państwa Młodych), oraz nie zagrała z organistą (a często to nie jest to ten sam, co przynależy do kościoła) i co najgorsze nie miała nazwiska i godziny ceremonii, totalna klapa! Dosyć nietypowe zajście, ale nawet z tego można wybrnąć ;)

  • - Nie denerwuj się, bo to nie pomoże a może przeszkodzić
  • - Spokojnie przepatrz miejsca gdzie mogłeś zapisać
  • - Zweryfikuj znajomości
1

Zlokalizuj z skąd ją znasz…

Zlokalizuj z skąd ją znasz… fot. Anna Berniak

W przypadku mojej siostry, podpowiedź była prosta. Miała grać w konkretnym umówionym kościele. Więc najlepiej było się skontaktować z kancelaria parafialną tego kościoła. Tam były by informacje, kto i o której bierze ślub( możliwe, że kilka par, kościół bardzo znany i w centrum dużego miasta). Jeśli przypomina Ci się, że np. pracowaliście przy projekcie razem, lub kojarzysz gdzie pracuje, to zadzwoń lub podejdź w to miejsce i poproś o kontakt, możliwe, że nawet tam ponownie ją spotkasz i będzie problem z głowy. Jeśli jednak w danej Instytucji nie udzielają takich informacji, (bo w kancelarii parafialnej mogą również posłużyć się ochroną danych osobowych) przejdź do następnego punktu.


2

Kto jeszcze może ją znać?

Na pewno znasz przynajmniej jedną osobę, która, jest powiązana z człowiekiem, którego szukasz. Spróbuj do niej przedzwonić i wypytać, prośba i pytania nic nie kosztują a zawsze możesz uzyskać informację.


3

Jeśli nie mam numeru do kogoś innego

Gdy zdarzy się, że nawet nie masz numeru telefonu do osoby powiązanej, to zawsze możesz dzwonić na infolinię. Imię i nazwisko jest Ci potrzebne do zlokalizowania (w przypadku mojej siostry miała wybór z pośród trzech par, więc nie było tak źle, próbowała kilka razy).


4

Może ta osoba jest aktywna w sieci internetowej

Po imieniu i nazwisku możesz poszukać wpisując po prostu wyszukiwarce internetowej (w taki sposób znalazłam adres koleżanki, wpisując jeszcze miasto). Jeżeli ma założonego facebook, linkedin, twister itp., to możesz nawet bez telefonu ją zlokalizować i się skontaktować.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.06.2015

Komentarze