Jak nie spać?

Zdarza Ci się czasami, że musisz się uczyć, ale chce Ci się spać? Powinieneś się skupić na jakiejś czynności, ale myślisz tylko o tym jak się zasnąć? Podczas oglądania ciekawego filmu czujesz znużenie? Jesteś w pracy lub na zajęciach i marzysz tylko o swoim wygodnym łóżku? Poniżej znajduje się kilka porad, których stosowanie pozwoli Ci się spać, pomoże w walce ze snem.

1

Każdy z nas wie, że oprócz napojów energetyzujących kawa wpływa pobudzająco, wiec pomaga nam nie zasnąć, ponieważ zawiera kofeinę. Ilość kofeiny jest uzależniona od rodzaju kawy. Filiżanka kawy rozpuszczalnej zawiera 75mg kofeiny, espresso 90mg, kawa parzona 120mg.Po upływie około 30 minut po wypiciu odczuwamy wpływ kofeiny na organizm.


2

Jeśli możesz i będzie Ci to przeszkadzać podczas wykonywania czynności słuchaj muzyki. Oczywiście nie może to być muzyka spokojna, ale bardziej żywa. Zwiększ głośność. Dodatkowo możesz sobie nucić.


3

Zrób sobie przerwę, podczas której wykonaj parę pompek lub przysiadów. Proces ten powtarzaj tak często, jak często będzie czuć znużenie. Wysiłek fizyczny wpływa pobudzająco na organizm.


4

Przewietrz pomieszczenie, w którym się znajdujesz. Możesz wyjść na krótki spacer. Zrób kilka głębokich wdechów. Wszystko dlatego, że małą ilość tlenu w miejscu pracy sprzyja zasypianiu.


5

Gdy robisz coś, co nie wymaga dużego zaangażowania mózgu, postaraj się wprowadzić go na wyższe obroty. W tym celu możesz spróbować przypomnieć sobie czynności, jakie wykonywałeś podczas bieżącego dnia lub zadzwonić do znajomego.


6

Często zmieniaj pozycję w jakiej się znajdujesz w myśl zasady, że im wygodniej tym gorzej. Oczywiście najgorszą jest pozycja leżąca.


7

Staraj się nie pracować na łóżku. To miejsce kojarzy nam się ze spoczynkiem, a co za tym idzie sprzyja to zasypianiu. Najlepiej w ogóle nie znajdować się w sypialni, lecz w pracowni albo przy biurku z analogicznych przyczyn.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 11.03.2011

Komentarze

rany

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 20:26:31

Ja też właśnie dokładnie jestem DEBILEM!

Przed chwilą wstałem!!!!! A miałem w nocy NIE SPAĆ! 3 kawy wypiłem i zasnąłem PRZY BIURKU, z włączonym komputerem; TRZY I PÓŁ godziny spało moje ścierwo ....

Dochodzę do wniosku, że jestem po prostu prymitywną małpą człekokształtną reagującą na bodziec podobnie jak euglena zielona czy inne jakieś tam pierwotniaki. Małpa głupia-jak jasno to lazi a jak ciemno to spa! Poza tym puszczanie głośno muzyki w bloku bywa trochę kłopotliwe :/

Wniosek nr. 2 Jedynym skutecznym środkiem na niespanie jest AMFETAMINA albo KOKAINA(chociaż też dawki trzeba po jakimś czasie mocno zwiększać, bo zasnąć można). I to nie jest wcale zły pomysł: Ze znanych postaci korzystających z amfetaminy aby niespać można wymienić Adolfa Hitlera oraz słynnego węgiersko-żydowskiego matematyka Paula Erdosa(ten ostatni dożył ponad OSIEMDZIESIĘCIU lat mimo, że całe życie pił hekolitry kawy i pół życia brał amfetaminę, nieśpiąc po kilka nocy żeby twierdzenia matematyczne udowadniać-ZASADA SYNERGII CZASOWEJ; Zmarł na konferencji, matematycznej w Warszawie, w 1998r. -prawdopodobnie po przyjęciu "złotego strzału").

Mają teraz na powrót zliberalizować ustawę o narkotykach, pozwalając na posiadanie niedużych ilości; I postaram się-myślę-zadbać, żeby mieć zawsze pod ręką ową "niewielką ilość" magicznego proszku na niespanie :]

PS. Dobrze, że teraz jasno coraz dłużej jest - to i małpe mniej na spanie będzie brało...

Pozdrawiam wszystkich... zaspańców

Ostatnio zmieniony: 2011-05-18 06:41:21

brawo za dedukcję

Ostatnio zmieniony: 2011-03-21 23:05:33

Mam wrażenie że to porady dla debili pisane przez d...li

Ostatnio zmieniony: 2011-03-21 15:30:19