Jak napisać listy motywacyjny?

Listy motywacyjny jest nie mniej ważnym elementem procesu rekrutacji niż CV. Warto więc poświęcić kilka chwil na napisanie konkretnego, zwracającego uwagę na nasze zalety listu, który pokaże również, że jesteś szczerze zainteresowani konkretnym stanowiskiem pracy, na jakie aplikujemy.

  • Program z Word z pakietu Office lub Open Office
1

Nie piszmy jednego szablonowego listu wysyłanego potem w odpowiedzi na wszystkie oferty pracy, jakie nas zainteresują. Będzie to bardziej czasochłonne, ale postarajmy się stworzyć chociaż kilka listów do różnych miejsc pracy. Jeśli np. ubiegamy się o stanowisko programisty możemy do kilku firm wysłać ten sam listy, jednak lepiej w staraniu się o pracę webmastera napisać już odrębny listy.


2

Wyraźnie podkreślajmy dlaczego zdecydowaliśmy się złożyć swoją kandydaturę do tej konkretnej firmy, w której pracę chcemy dostać. Możemy powołać się na prestiż marki, chęć rozwoju osobistego, który z pewnością dzięki swojemu dorobkowi i planom rozwoju firma może osiągnąć.


3

Zaznaczmy dlaczego ubiegamy się o konkretne stanowisko. Wymieńmy cechy i umiejętności, które mamy, a z pewnością spełnią się doskonale na ubieganym się stanowisku. Najlepiej wymienić nietypowe połączenie cech jakimi możemy się pochwalić i poprzeć je przykładami.


4

Piszmy tylko konkrety. Nie przejaskrawiajmy swojej osoby, ale też nie bądźmy zbyt skromni. Pewnie pochwalmy się swoim doświadczeniem, bez ubarwiania swojej osoby.


5

Plik z naszym listem motywacyjnym podpiszmy „List Motywacyjny Imię i Nazwisko”. Podobnie jak przy takim sposobie podpisywania CV pomoże to w usprawnieniu procesu rekrutacji i nie wyrzuceniu przypadkowym naszej aplikacji z powodu zbyt dużej ilości tak samo podpisanych plików „List motywacyjny” – nie tylko my aplikujemy na konkretne stanowisko!


6

opis porady


7

Uwagi i spostrzeżenia

- Uważajmy na pisownie!


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.07.2009

Komentarze

List motywacyjny jest niemniej ważny niż CV. Nie zapominajmy o tym! Bardzo fajna porada.

Ostatnio zmieniony: 2010-12-13 21:08:39