Jak napisać CV?

krótki opis jak napisać CV, czyli co jest potrzebne do pracy

  • CV
1

CV zaczynamy pisać od danych osobowych ( imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, data urodzenia, adres mailowy). Informacje te powinny być oddzielone od całości dokumentu np. większą wytłuszczoną czcionką.


2

Następnie w CV powinny się znaleźć dane dotyczące wykształcenia. Trzeba podać datę rozpoczęcia i zakończenia nauki, pełną nazwę szkoły, pamiętając ze ostatnio ukończona szkoła musi być na samej górze. Nie pisz informacji o szkole gimnazjalnej i podstawowej. Jeśli jesteś na studiach, te szkoły musiałeś ukończyć i to jest pewne. Napisz że zacząłeś tez studiować.


3

Teraz piszemy o pracach jakie do tej pory wykonywaliśmy. Piszemy je w tej samej kolejności co szkoły. Pisz o pracach które wykonywałeś dłużej niż miesiąc. Podajemy datę rozpoczęcia i zakończenia pracy, nazwę firmy i miejsce jej działalności, zajmowane stanowisko i zakres obowiązków.


4

Teraz napisz o ukończonych kursach i szkoleniach. Pisz o wszystkim co ukończyłeś. Nawet o programie Microsoft Office, jeśli znasz go tylko od podstaw. To tez miejsce na znajomości języków obcych. Napisz też na jakim poziomie je znasz, np. zaawansowany.


5

Teraz napisz o swoich zainteresowaniach i hobby. Nie jest to obowiązkowe ale może się tu znaleźć. Co lubisz robić w wolnych chwilach.


6

Pamiętaj by na końcu umieścić informację na temat że wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych osobowych: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami)"
Ta informacja powinna być napisana mniejszą czcionką, można tez użyć kursywy.


7

Na koniec podpisz się tylko że tak aby twoje imię i nazwisko znajdowało się nad wyrażeniem zgody i po prawej stronie CV.


8

Można także u góry w CV dokleić swoje zdjęcie, takie jak użyłeś do dowodu.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 30.09.2010

Komentarze

Mam pytanie odnośnie adresu zamieszkania. Coraz większe mam opory z wpisywaniem adresu. Zwłaszcza jeśli wysyłam maila w odpowiedzi na ogłoszenia małych firm nie wiadomo skąd. Po co tak od razu adres??

Ostatnio zmieniony: 2010-10-13 23:10:20