Jak napisać CV?

Curriculum Vita - CV (łacina bieg życia, przebieg życia) – życiorys zawodowy. Jest to główny dokument , w którym musimy się wykazać z jak najlepszej strony. To od niego zależy czy pracodawca zechce nasz zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną, czy też nie. Zobacz jak w kilku prostych krokach stworzyć swoje CV.

1

Dane osobowe

Wypisujemy takie dane jak:

- imię i nazwisko,
- adres zamieszkania,
- Kontakt (telefon komórkowy, e-mail),
- data i miejsce urodzenia,
- stan cywilny.

Jeżeli nie chcesz to dwóch ostatnich podpunktów nie musisz poddawać. Pracodawca nie powinien wybierać pracownika na podstawie wieku i stanu cywilnego.


2

Wykształcenie

Piszemy je w porządku chronologicznym , ale od końca, czyli najpierw studia, a na końcu liceum/technikum . Kolejność dlatego taka, ponieważ naszego pracodawcę głównie interesuje ostatni etap naszej edukacji. Nie będzie go interesował gdzie chodziłeś do podstawówki.


3

Kariera zawodowa

Tutaj tak jak w wykształceniu piszemy je w porządku chronologicznym od końca. Wypisujemy na jakim stanowisku pracowaliśmy i opisujemy jaki zakres obowiązków wykonywaliśmy.


4

Umiejętności

Podajemy tutaj wszystkie rzeczy, które mogą być przydatne w zdobyciu pracy np. prawo jazdy, obsługa programów typu Excel, Word itp.


5

Języki

W tej rubryce podajemy znajomość naszych języków. Jeżeli znamy kilka języków piszemy na jakim poziomie go znamy. Załóżmy, że znasz Język niemiecki biegle w mowie i w piśmie, ale za to angielski znasz tylko biegle w mowie. To musisz to dokładnie określić.


6

Przedostatnim krokiem jest umieszczenie naszych zainteresowanie. Nie jest to konieczne, ale możemy to umieścić. Większość pracodawców tego nie czyta, gdy musi przejrzeć kilkadziesiąt CV.


7

Ostatnim krokiem jest umieszczenie, krótkie informacji, że wyrażamy zgodę na przetwarzanie naszych danych osobowych.


8

Przykładowe CV możecie pobrać z tej strony http://list.ovh.org/cv.html.


9

Uwagi i spostrzeżenia

- Najlepiej gdyby nasze CV zmieściło się na jednej stronie.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.03.2011

Komentarze

przydatne

Ostatnio zmieniony: 2013-02-20 18:11:40

Pisanie CV - temat rzeka. Ile ludzi tyle sposobów. Teraz jest moda na Cv w formie komiksów, listów gończych lub też wielkoformatowych plakatów.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-25 22:52:39