Jak mieć więcej czasu?

Kilka łatwych sposobów, które znacznie zwiększą ilość Twojego wolnego czasu. Możesz tego dokonać tworząc odpowiednio skonstruowane listy zadań.

1

Wypisz na kartce wszystkie zadania do wykonania na dany dzień. Wszystkie, nie tylko te najważniejsze, napisz też przyjemności.


2

Gdy już wypisałeś te zadania, pogrupuj je na 3 grupy. Jak? Odpowiedź w kolejnych punktach.


3

W pierwszej grupie wypisz wszystkie zadania, które musisz wykonać i takie, których niewykonanie pociągnie za sobą konsekwencje.
Może to być na przykład wykonanie ważnego telefonu, albo napisanie ważnego wypracowania do szkoły.


4

W drugiej grupie wypisz zadania, które warto byłoby zrobić, ale jeżeli ich nie zrobimy, nie będziemy mieli nieprzyjemności.
Na przykład: sprawdzenie poczty e-mailowej (chyba że czekamy na ważny list) czy posprzątanie samochodu (zależy dla kogo i jak jest brudny:).


5

W trzeciej grupie wypisz zadania, których niewykonanie nie pociągnie za sobą żadnych konsekwencji.
Przykład: dodatkowe zadanie do szkoły.


6

W czwartej grupie możesz wypisać zadania, które nic Ci nie dają, a jedynie pożerają twój czas. Są to takie rzeczy, jak: oglądanie telewizji, bezcelowe siedzenie przed komputerem.


7

Teraz, gdy posortowałeś już zadania na grupy, wykonaj je w kolejności od 1. grupy (najważniejszych zadań) do 4. (najmniej ważne). Musisz się zdyscyplinować, aby pokusa wykonania przyjemnego zadania z 4. grupy nie zniszczyła Ci ustalonego porządku.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 12.11.2010

Komentarze

http://www.konradcompleks.like.pl ;)

Ostatnio zmieniony: 2011-05-22 10:52:46

samoorganizację mam nienajgorszą, choć niekiedy. Choć szczerze powiedziawszy nie mam czasu, by siedzieć i myśleć nad organizacją czasu ;-)

Ostatnio zmieniony: 2011-05-05 15:40:50