Jak korzystać z usług Akademickich Biur Karier?

Akademickie Biura Karier działają jako agencje zatrudnienia oraz agencje szkoleniowe. Dzięki temu oferują szeroki wachlarz darmowych usług związanych z poszukiwaniem pracy przez studentów i absolwentów, a także wszystkie inne osoby potrzebujące wsparcia w tej kwestii. Biura zrzeszone w Ogólnopolskiej Sieci Biur Karier spełniają wyznaczone standardy programowe dotyczące ich celu i funkcjonowania. Jakiego rodzaju pomocy można oczekiwać od pracowników biur karier?

1

Zatrudnieni w biurze karier doradcy zawodowi prowadzą doradztwo indywidualne, dostosowane do potrzeb klienta. Może to być jedynie porada dotycząca dokumentów aplikacyjnych (CV i list motywacyjny) lub pomoc w wybraniu własnej ścieżki kariery i ułożenie planu poszukiwania pracy, czy też przeanalizowanie dostępnych ofert pracy. Wystarczy jeden telefon lub e-mail, aby rozpocząć pracę nad rozwojem swojej kariery.


2

Biuro karier prowadzi bazę klientów, którzy na bieżąco są informowani o wszystkich aktualnościach dotyczących nowych ofert pracy, staży i praktyk zawodowych, organizowanych kursów, konferencji czy też akcji społecznych.


3

Na stronach internetowych biur karier znajdują się aktualne ogłoszenia o pracę. Ogłoszenia spływają od pracodawców, którzy nawiązują współpracę z uczelniami. Są na bieżąco aktualizowane. Z ofertami można zapoznać się również na miejscu w biurze karier i od razu skonsultować się z doradcą zawodowym.


4

Co roku studenci i absolwenci mają możliwość spotkania się i uzyskania większej ilości informacji na temat zawodów, stanowisk i firm, którymi są zainteresowani podczas organizowanych Targów Pracy. Uczelnie organizują Targi Pracy/Dni Kariery zapraszając pracodawców z branży związanych z kierunkami kształcenia studentów.


5

Biura karier organizują poradnictwo grupowe w formie warsztatów aktywizujących dla studentów i absolwentów. Podczas kilku/kilkunastogodzinnych spotkań można uzyskać wiedzę z zakresu: konstruowania dokumentów aplikacyjnych, przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej, aktywnych sposobów poszukiwania pracy, własnych predyspozycji zawodowych, planowania kariery zawodowej oraz poćwiczyć inne umiejętności, takie jak autoprezentacja, komunikacja, kreatywność czy też walka ze stresem. Doradcy w biurach dysponują szeregiem ciekawych testów i ćwiczeń warsztatowych, które umożliwiają poznanie własnych możliwości i predyspozycji.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Akademickie Biura Karier oferują szeroki wachlarz DARMOWYCH usług związanych z poszukiwaniem pracy przez studentów i absolwentów, a także wszystkie inne osoby potrzebujące wsparcia w tej kwestii.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.09.2010

Komentarze

cenne

Ostatnio zmieniony: 2013-03-07 19:21:49

Bardzo cenna porada, bo wielu z Nas studentów nie bardzo wie po co tam iść i po co właściwie są takie miejsca- trudno się dziwić- dziekanaty,sekretariaty- wszystko odstręcza swoją nieprzyjemnością i nieprzychylnością- dobrze wiedzieć, że jest taki ''pokój numer xxx'' gdzie wszyscy są dla studenta życzliwi i jedyne co chcą to pomóc mu się odnaleźć :-) Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2011-12-01 13:48:42

To jest bardzo dobry pomysł, aby dać szansę osobom młodym i pełnym energii do pracy. Taka organizacja ma wiele, ciekawych ofert pracy i można próbować szukać, coś dla siebie. W pełni popieram taki pomysł. Pozdrawiam i zapraszam do mnie również:).

Ostatnio zmieniony: 2011-02-25 19:56:51