Jak i gdzie szukać pracy tymczasowej dla studenta (cz. II)?

Ważną informacją dla nas jest, że prace tymczasowe oferowane przez agencje pracy są obwarowywane w pewien charakterystyczny sposób. Musimy pamiętać, że podstawą prawną do związania się z agencją jest umowa (zazwyczaj są to umowy zlecenia lub o dzieło). Okresy rozliczeniowe i wypłaty wynagrodzeń są zależne od agencji. Zanim podpiszemy umowę, musimy dokładnie to sprawdzić, abyśmy się później nie rozczarowali.

1

Jeśli chcemy dorobić - praca za pośrednictwem agencji to dobry wybór. Nie jesteśmy związani na długi okres czasu, a oferty pracy są elastyczne.


2

Wybierając się do agencji, musimy przygotować ze sobą CV. W agencjach jesteśmy rejestrowani i kiedy pojawia się oferta, konsultanci (jeśli spełniamy wymagania) dzwonią i informują nas o niej. Następnie podpisujemy umowę z agencją i idziemy do pracy.


3

Zatrudnić w agencji może się każdy, kto ukończył 18 lat. Osoby, które studiują i chcą dorobić, na pewno znajdą pracę za pośrednictwem agencji; osoby, które są bezrobotne również - muszą się jednak liczyć z tym, iż muszę być wyrejestrowane z urzędu pracy. Wszystko zależy od ofert, jaką posiadają placówki.


4

Średnia wieku potencjalnego pracownika agencji wynosi 25 lat. Liczba osób zatrudnionych przez agencje w tamtym roku to ponad 32% ogólnie zatrudnionych. Wobec tego łatwo można się domyślić, że najczęściej zainteresowanymi pracą za pośrednictwem agencji są studenci.


5

Musimy pamiętać, że nawet jeśli za pośrednictwem agencji wykonamy zlecenie parudniowe, to jeśli się sprawdzimy i przekonamy agencję, że jesteśmy dobrym pracownikiem - na jednym zleceniu się nie skończy. Na rynku pracy istnieje mnóstwo osób, które poprzez agencje pracują od wielu lat.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Ogłoszenia o pracy można regularnie monitorować za pośrednictwem stron internetowych lub komend OHP.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.09.2010

Komentarze