Jak efektywnie znaleźć pracę?

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć pracę bez znajomości. Wysyłamy CV wraz z listem motywacyjnym lub dzwonimy, składamy swój wniosek i czekamy na odpowiedź, której często nie ma. Wielu z nas zastanawia się, dlaczego tak jest? Warto zapoznać się z poniższymi radami, aby jak najlepiej zaprezentować się przed pracodawcą, a także dowiedzieć się jak i gdzie szukać wymarzonej pracy.

1

Szukaj pracy we wszystkich możliwych źródłach :
- gazety
- internet ( wystarczy wpisać frazę : praca )
- radio
- pytaj znajomych
- itp.


2

Zleć napisanie CV oraz listu motywacyjnego osobie, która się na tym zna. W internecie można znaleźć mnóstwo stron z tego typu ofertami. Jeżeli zdecydujesz się napisać go sam/-a sprawdź w internecie jak należy to zrobić (dostępne są gotowe wzory CV oraz listów motywacyjnych).


3

Pamiętaj, aby nie pisać jednego listu motywacyjnego w odpowiedzi na różne oferty pracy. Na każde stanowisko powinien być inny list, abyś mógł/mogła wykazać w nim swoje umiejętności i kwalifikacje na dane stanowisko. Nie powielaj informacji zaczerpniętych z CV.


4

Jeżeli zdecydujesz się na szukanie pracy przez internet (moim zdaniem jest to najefektywniejszy sposób szukania pracy) zarejestruj się na kilku portalach z ofertami pracy, aby mieć dostęp do większej ilości propozycji.


5

Codziennie sprawdzaj najnowsze oferty pracy i wysyłaj jak najwięcej aplikacji. Zwiększasz tym samym swoją szansę na znalezienie pracy.


6

W CV zamieść zdjęcie zrobione u fotografa. Nie zamieszczaj zdjęć z prywatnej galerii. Wygląda to nieprofesjonalnie.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.05.2012

Komentarze