Jak efektywnie szukać pracy (dla studenta) cz.3?

Poszukujmy pracy wszystkimi znanymi metodami. Poprzez osoby, które mogą udzielić nam informacji o wolnych miejscach pracy, ogłoszenia: w prasie, radiu, telewizji, Internecie (możemy też stworzyć swój własny profil zawierający informację o tym, kim jesteśmy i jakiej pracy szukamy).

  • Na początku swojej drogi zawodowej powinieneś wyznaczyć sobie cel
1

Internet jest olbrzymią bazą adresową firm rekrutujących pracowników. Na stronach internetowych można znaleźć oferty pracy, jak i gotowe kwestionariusze do wypełnienia. Warto więc zajrzeć np. na:
www.jobs.pl
www.praca.info.pl
www.adecco.pl
www.tabjobs.pl
www.jobpilot.pl
www.pracuj.pl
www.astroman.com.pl
www.beaver.com.pl
www.mostwanted.com.pl


2

www.pelnomocnik.com.pl
www.pbs.com.pl
www.jobcenter.com.pl
www.naj.com.pl
www.praca.onet.pl
www.prace.com
www.notio.com.pl
www.hill.com.pl
www.topjobs.co.uk
www.jobsite.co.uk


3

Na początku wyznaczania swojej drogi zawodowej powinieneś wyznaczyć cel. Musisz wiedzieć, jakiej pracy szukać, czy masz odpowiednie kwalifikacje na stanowiska, na które startujesz, czy nie powinieneś podnieść swoich kwalifikacji, czy jesteś osobą asertywną, jakie są Twoje zainteresowania?


4

Dopiero kiedy odpowiesz sobie na te pytania, można zacząć szukać pracy. Pamiętaj jednak, że osiągnięcie celu nie jest proste, i każdy człowiek ma mocne i słabe strony. Eksponując mocne i pracując nad słabymi, osiągniesz sukces!


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Poszukujmy pracy wszystkimi znanymi metodami: poprzez osoby, mogące udzielić nam informacji o miejscach pracy czy ogłoszenia: w prasie, radiu, telewizji, Internecie


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.09.2010

Komentarze