Jak efektywnie szukać pracy (dla studenta) cz.1?
Jest to bardzo trudne pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zależy przecież kto, gdzie i jakiej pracy szuka. Większość studentów poszukuje pracy dorywczej, dzięki której będą mogli utrzymać się w czasie studiów. Absolwenci nastawieni są z kolei na prace stałą i wszelkiego rodzaju staże i praktyki, które pomagają w dotarciu na wymarzone stanowisko pracy.
- • Aktywność, bezpośredniość i cierpliwość
Być może niejeden z nas powie: przecież szukanie pracy to nic takiego, ale nie chodzi przecież o szukanie pracy samo w sobie, tylko o cel, jaki mamy osiągnąć – czyli ją znaleźć. Szczytem marzeń jest to, jeżeli jest to nasza wymarzona i upragniona praca, która sprawiać nam będzie satysfakcję.
Aby osiągnąć cel, musimy znać kilka zasad, jakimi rządzi się ten trudny rynek pracy. Szukanie ofert jest bardzo trudnym zadaniem i tylko Ty wiesz, jakie są Twoje oczekiwania, więc sam musisz kierować swoją przyszłą ścieżką kariery. Nikt nie zrobi tego lepiej od Ciebie.
Musisz być osobą aktywną, poinformuj wszystkie osoby znajome o tym, że szukasz pracy. Nie czekaj, aż pracodawca przyjdzie do Ciebie, bo możesz się nie doczekać. Sam wychodź z inicjatywą i odwiedzaj pracodawców, urzędy pracy i inne instytucje pomagające w poszukiwaniu pracy
Przy tym wszystkim musisz być cierpliwy, bo na rezultaty czasami trzeba poczekać. Nie zrażaj się tym, nawet najlepsi z najlepszych nie rezygnują ze swojej wcześniej wytyczonej drogi, nawet jeżeli upadną. Wstają, idą dalej i dzięki temu osiągają swoje założenia. Aktywność, bezpośredniość i cierpliwość to ABC w poszukiwaniu pracy – warto o tym pamiętać.
Uwagi i spostrzeżenia
- •Musisz być osobą aktywną, poinformuj wszystkich znajomych o tym, że szukasz pracy.
Dodaj komentarz