Jak dorobić na studiach ?

Jak wiadomo będąc na studiach zawsze narzekamy na brak gotówki . Stała praca do której trzeba przychodzić codziennie nie bardzo nam pasuje , chcemy mieć przecież również czas dla siebie . Zresztą zajęcia na uczelni odbywają się codziennie od poniedziałku do piątki . Co z tym zrobić ? Na szczęście jest parę dorywczych zajęć , dzięki którym można dorobić a dużo się nie narobić. W tym poście przedstawię swoje pomysły.

1

Tajemniczy klient

Tajemniczy klient

Moim zdaniem jest to najlepszy sposób na dorobienie paru groszy , a praca wcale nie jest trudna . Na czym to polega ? Wcielamy się w rolę klienta jakiegoś sklepu , restauracji i oceniamy jakość obsługi , lokalu . Zadania nie są trudne , zazwyczaj trzeba coś zamówić i ocenić jakość zarówno produktu , zachowanie pani obsługującej , wygląd lokalu . Następnie po powrocie do domu pisze się krótki raport . Praca średnio trwa więc 30 min w lokalu + 30 min w domu a stawki za wykonanie zadania wahają się od 30-60 . Przy czym dostaję się zwrot za zamówienie którego dokonało się w sklepie.


2

Ulotki

Praca może nie jest zbyt przyjemna patrząc na to , że trzeba jednak stać z tymi ulotkami i wciskać je ludziom , ale stawki są dość dobre i zazwyczaj pracuje się po parę godzin . Często też godziny te są elastyczne i zależą od nas . na ulotkach można zarobić od 5-10 zł za godzinę . Dobrym pomysłem jest zatrudnienie się u paru osób i roznoszenie jednocześnie paru zestawów ulotek . Nawet jeśli zatrudnimy się w dwóch pracach , to stawka za godzinę wyjdzie nam przykładowo 8+8= 16 zł . A to już brzmi lepiej.


3

Hostessy

Praca głownie dla pań , ale dla mężczyzn czasem też się zdarzają oferty . Ogromnym plusem są stawki bo wahają się od 8-20 zł za godzinę . Praca nie jest trudna , zazwyczaj polega na promowaniu jakiegoś produktu .


4

Opiekunka do dziecka

Praca przyjemna , o ile lubi się dzieci. Nie jest więc dla wszystkich i zazwyczaj jak się zaczyna pracować trzeba się zobowiązać do pracy w określone dni i godziny .No i co ważniejsze trzeba wziąć odpowiedzialność za czyjeś dziecko . Stawki wahają się od 7-12 zł.


5

zarabianie w internecie

Czyli pisanie artykułów , klikanie w reklamy , prowadzenie bloga czy nagrywanie filmików . Nie dorobimy sobie dużo na tych rzeczach , plusem jest jednak to że nie trzeba wychodzić z domu aby dorobić.


6

Konsultantka

Chodzi mi tutaj głownie o bycie konsultantką avon , oriflame . Zarobki nie są duże , bo zazwyczaj ciężko znaleźć dużą liczbę klientów , ale za zamówienie za 300 zł , można mniej więcej dorobić sobie 50 zł , po odliczeniu kosztów wysyłki , próbek , katalogów .


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 06.09.2015

Komentarze