Jak dorobić kilkaset złotych miesięcznie ?

Przebywając na urlopie macierzyńskim, nie mając pracy lub zarabiając niewiele szukamy dodatkowego płatnego zajęcia. Oto moje propozycje / z których korzystałam osobiście lub korzystali moi znajomi/ by trochę dorobić.

  • chęć do pracy, umiejętność pieczenia lub gotowania, samochód i prawo jazdy
1

Sprzątanie. możemy zaproponować starszym osobom, że np raz w tygodniu posprzątamy im mieszkanie. Możemy też sprzątać dorywczo - np. polecić się do mycia okien lub trzepania dywanów - tuż przed świętami z pewnością znajdziemy wielu chętnych.


2

Jeśli potrafimy i lubimy gotować lub piec możemy poszukać dodatkowego zajęcia w tym kierunku. Na początek zaproponujmy znajomym, że na wspólną "domówkę" upieczemy ciasta lub przygotowujemy jakieś przekąski. Kiedy znajomi na imprezie zaczną zachwalać nasze dzieła powiedzmy, że poleczmy nasze usługi gastronomiczne na wszelkie imprezy. Nie zapomnijmy dodać że odpłatnie żeby nikt nie pomyślał że jest to przysługa koleżeńska.


3

Jeśli posiadamy samochód i prawo jazdy możemy pracować jako "imprezowi kierowcy". Podajmy swój nr telefonu kierownikom sal i lokali, w których organizowane są imprezy okolicznościowe typu wesele, bale karnawałowe itp. Przy przyjmowaniu zapisów niech przedstawią naszą ofertę a zainteresowani klienci niech przed imprezą do nas zadzwonią. Ta oferta dotyczy głównie miejscowości gdzie nie ma "taksówek" - w mojej miejscowości są dwie i jak przychodzi co do czego to klienci muszą czekać po ok 45 min.


4

Opieka na d zwierzętami. Za drobną opłatą możemy wyprowadzać psy sąsiadów ale możemy też zaopiekować się zwierzakami gdy ich właściciele wyjeżdżają na kilka dni. Z pewnością nie jest to zbyt proste zadanie gdyż zwierzak może tęsknić za właścicielem i np. pies może wyć przez pół nocy ale jeśli zwierzak będzie nas znał już wcześniej / np. możemy psa wyprowadzać już wcześniej na spacery/ to nie powinno być źle.


5

Sprzątanie grobów. Na taką usługę jest zapotrzebowanie głównie przed 01.11.. Ale jest wiele osób starszych lub mieszkających w innych miejscowościach niż groby ich najbliższych i poszukują kogoś kto zaopiekuje się grobem: posprząta, zgrabi liście i czasem zapali znicz. W mojej miejscowości taka usługa kosztuje od 30 do 120 zł na miesiąc w zależności od zakresu obowiązków z tym związanych.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • jeśli chodzi o sprzątanie mieszkań zaznaczmy, że sprzątamy przy właścicielach - może to być trochę stresujące, gdy ktoś będzie patrzył nam na ręce ale taka uwaga wzbudzi zaufanie. Jeśli chodzi o sprzątanie grobów to warto zaproponować wysyłanie zdjęć uporządkowanych mogił co uspokoi zleceniodawców że płacą a my nic nie robimy


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.01.2012

Komentarze

>@KRZEWUSZKA:
>Dobre pomysły pod warunkiem, że ma kto zająć się twoim dzieckiem/dziećmi a ty nie jesteś wykończona po zwykłych obowiązkach.
>
no właśnie masz rację, trzeba mieć odchowane dzieci, żeby można było sobie dorobić, gdy nie mamy z kim je zostawić

Ostatnio zmieniony: 2013-05-17 20:36:31

ciekawe

Ostatnio zmieniony: 2013-04-12 16:38:52

Dobre pomysły pod warunkiem, że ma kto zająć się twoim dzieckiem/dziećmi a ty nie jesteś wykończona po zwykłych obowiązkach.

Ostatnio zmieniony: 2012-10-03 10:15:50

Bardzo fajnie zostalo to ujęte w punktach. Opiekowanie się grobami jest bardzo intratnym biznesem, szczególnie, gdy znajdą się osoby, które mieszkają poza granicami Polski, wtedy płacą w Euro, a to już jest dobry pieniądz. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2012-02-14 21:11:12

Jeśli chodzi o "imprezowego kierowcę" to kolega "załapał się" do odwożenia gości z wesela. Od godziny 3.00 do godziny 6.30 /po odliczeniu kosztów paliwa/ zarobił 85 zł. Trudno powiedzieć czy to mało czy to dużo, gdyż od godz. 1.00 był pod telefonem a płacone miał za każdy kilometr. Oczywiście wszystko zależy od wcześniejszego uzgodnienia.Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2012-01-27 20:59:05

Ciekawa porada. Najlepszy moim zdaniem jest pomysł z punktu 3 z powodu najwyższego oczekiwanego wskaźnika rentowności. :)

Ostatnio zmieniony: 2012-01-27 15:56:24