Jak dobrze wypaść na praktykach?

Poszukiwanie wymarzonej (lub nie) praktyki masz już za sobą, czas więc na realizację efektów poszukiwań, czyli odbycie praktyk. Jak je przetrwać i na co należy zwrócić uwagę? Oto kilka wskazówek:

  • Entuzjazm!
1

Nie przejmuj się pierwszym dniem praktyk, gdyż zazwyczaj jest tak, że nikt niczego nie wymaga. Nie bój się więc zadawania pytań i możliwości popełniania błędów - nie popełnia ich ten, kto nic nie robi.


2

Ucz się jak najwięcej, czerp informacje z każdego źródła. Nauka jest najważniejszą rzeczą na praktykach, a zdobyte doświadczenie w jakimś stopniu z pewnością przyniesie korzyści w przyszłości.


3

Bądź pracowity albo stwarzaj wrażenie takiego. Często nie ma z tym problemów, gdyż stres i nuda robią swoje. Tak, że praktykant aż rwie się do stemplowania dokumentów czy wypełniania zwrotek. Gdy coś robimy, wydaje się, że czas leci szybciej.


4

Nie kreuj się na innowatora, przyjmuj uwagi szefa i współpracowników z pokorą, nawet jeśli w jakimś stopniu nie mają oni racji. Mają Cię za zielonego, więc niewiele wskórasz. Stwarzaj wrażenie sympatycznego i nie wywyższaj się.


5

Nawiąż dobre relacje z szefem i pracownikami, rozmawiaj z kim się da. Najważniejsza z tego korzyść to miłe spędzanie czasu na praktykach, a więc większe zadowolenie z pracy. Poza tym zdobyte kontakty mogą okazać się przydatnymi w przyszłości.


6

Chwal się swoimi sukcesami. Może to i nie jest zbyt skromne, ale naprawdę pomocne w motywowaniu się do dalszych działań.


7

Daj z siebie wszystko i pracuj, jak by od tego zależało Twoje życie. Szef to doceni i z większą ochotę napisze Ci referencje. A może nawet zaproponuje pracę w firmie.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 18.09.2010

Komentarze

super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 20:13:32

Naprawdę bardzo przydatna porada :)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-23 20:45:37

Po prostu daj się poznać na praktyce.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-14 19:02:33