Jak czerpać przyjemność z pracy?

Co zrobić aby czerpać satysfakcję z pracy? Jak połączyć dobre zarobki z przyjemnością? Są to pytania, które każdy z nas czasami sobie zadaje. Poniżej przedstawiam kilka porad co robić, aby przestać traktować pracę jako zło konieczne i z uśmiechem do niej chodzić.

1

Dowiedz się, czego od ciebie oczekują. Porozmawiaj o tym z szefem. Z taką wiedzą nie będziesz musiał się głowić nad tym, czy to czym aktualnie się zajmujesz jest potrzebne i czy zostaniesz za to doceniony.


2

Ciągle ucz się nowych rzeczy i powiększaj swoje kompetencje. Doda ci to pewności siebie, poczucia spełnienia i prawdopodobnie satysfakcji z tego, że ludzie wokół zauważają, że się starasz być coraz lepszy. Rozmawiaj o swoich wynikach z innymi, proś o informację zwrotne po prezentacjach, projektach itd. Będziesz wiedział co musisz poprawić i nad czym szczególnie popracować.


3

Otaczaj się odpowiednimi ludźmi. Jeżeli twój szef nie będzie cię lubił lub, po prostu będziesz czuł niechęć bijąca z jego strony, to twoje samopoczucie w pracy będzie się stopniowo pogarszać (co może wpłynąć na twoje wyniki). Musisz czuć, że kiedy będziesz mieć problem, to zostanie on chociaż wysłuchany, nie spotka się z obojętnością. Warto także w swoim zespole mieć zaufanych i przyjaznych ludzi, poczucie wsparcia względem siebie wzmacnia morale całego zespołu, a przy tym oczywiście poprawia ci humor.


4

Nie popadnij w monotonię. Staraj się zajmować stanowisko, które da ci ukazać twoje prawdziwe możliwości. Dbaj o różnorodność wykonywanych zadań, ale znaj granicę swoich mocnych stron. Nie bierz się za coś co czemu nie podołasz. Bądź obiektywny, jeżeli trzeba - przekaż zadanie komuś innemu (jeżeli jest taka możliwość).


5

Działaj skutecznie. Nie wykonuj pracy 'na odpieprz'. Chociaż początkowo zaoszczędzisz być może w ten sposób trochę czasu i energii w końcu takie działania się na tobie odegrają. Z nawiązką. A zamiast tego lepiej dostać podziękowania (lub premię), prawda?


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.07.2010

Komentarze

bardzo fajna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 20:12:14

Fajna porada

Ostatnio zmieniony: 2012-11-25 19:18:15

Ta porada chyba była pisana z myślą o mnie:-) Polecam!

Ostatnio zmieniony: 2011-03-24 16:18:08

Ale najważniejsze to lubić swoją pracę, wtedy wszystko jest łatwiejsze

Ostatnio zmieniony: 2011-02-28 20:13:11

Porada ciekawa i wyraźnie wynikająca z doświadczenia kierowniczego.
Warto dodać, że profesjonalizm pracownika można zauważyć, gdy umie oddzielić rzetelne wykonywanie swoich obowiązków, od codziennego życia domowego i problemów z pracy nie przenosi do domu i w drugą stronę.
Czerpanie zadowolenia z pracy przy jednoczesnym uzależnieniu powodzenie w niej od niej wyniku finansowego, jest fikcją.
Dobre hobby poza koniecznością dnia zawsze pomaga. Naprawde dobrze opisany sposób na szczęście w pracy.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-10 14:31:02

Tak naprawdę to zadowoleni ze swojej pracy będziemy tylko wtedy jeśli będziemy robić to czym chcemy zajmować się w życiu. Jeśli podejmujemy obojętnie jaką pracą,bo zmusza nas do tego sytuacja finansowa...to nigdy nie będziemy czerpać z niej przyjemności.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-27 11:58:23

Porada bardzo ciekawa. W pracy spędzamy większość życia, dlatego powinnyśmy z niej czerpać radość. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-07 22:03:47

Widać,że się przyłożyłeś! Bardzo dobry artykuł. Ciekawa jestem jak ocenisz moje?

Ostatnio zmieniony: 2010-07-27 12:59:31