Szybka i efektywna nauka języka angielskiego

Jest to pewnego rodzaju schemat, dzięki któremu o wiele łatwiej, szybciej i efektywniej nauczysz się porozumiewać po angielsku. Gdy zaczniesz go stosować, będziesz mógł rozpoznać znaczenie większości wyrazów w zdaniu oraz porozumiewać się w sposób niepoprawny gramatycznie lecz zrozumiały dla twojego rozmówcy.

1

Podstawa w nauce

Podstawa w nauce

  1. Poznaj 1000 podstawowych słów języka angielskiego. W języku angielskim występuje około 600 tys. wyrazów. Osoby władające tym językiem używają jedynie 5000 słów podczas konwersacji. A przez 90% czasu wystarcza im tylko 1000 aby się porozumieć. Oto lista 1000 najczęściej używanych wyrazów przygotowana przeze mnie. Pobierz za darmo na moim chomiku hasło: zaradni http://chomikuj.pl/PIter95/1000+slowek+angielski


2

Na początku nie trać czasu na gramatykę

Na początku nie trać czasu na gramatykę

  1. Gdybym powiedział po Polsku: „Boleć gardło iść lekarz” to możliwe, że byłoby to niepoprawne, ale z pewnością większość zrozumiałaby sens mojej wypowiedzi. Tak samo jest z językiem angielskim i każdym innym. Poprawne posługiwanie się językiem jest czymś ważnym, ale uważam że powinno zaczynać się od nauczenia podstawowych słów, dopiero potem gramatyki.


3

Ucz się za pomocą czytania

Ucz się za pomocą czytania

  1. Następnym krokiem jest uczenie się za pomocą czytania: https://pl.bibliobird.com/ to bardzo pomocna strona z darmowymi, przetłumaczonymi tekstami na dwa języki. Gdy nie znasz słowa, możesz kliknąć i podświetli Ci się jego polskie tłumaczenie. Osobiście z niej korzystam, polecam innym.


4

Słuchaj, czytaj i oglądaj

Słuchaj, czytaj i oglądaj

  1. Obcuj z językiem jak najwięcej czasu. Słuchaj angielskich audiooboków, oglądaj angielskie filmy z napisami.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 23.09.2013

Komentarze