Jaki długopis wybrać? Jakie są rodzaje długopisów?

Na co dzień otaczamy się wieloma przedmiotami. Długopisy są jednym z przedmiotów, których używamy najczęściej w szkole, na uczelni i w późniejszej pracy zawodowej. Warto zatem poświęcić więcej uwagi na wybór długopisu odpowiadającego naszym potrzebom i upodobaniom.

1

Długopis dostosowany do Twoich… dłoni

Długopis dostosowany do Twoich… dłoni

Podstawową cechą długopisu jest jego wielkość oraz kształt. Mówiąc wprost - długopis powinien dobrze leżeć w Twojej dłoni. To podstawowy wymóg. Warto także sprawdzić, czy podczas pisania długopis nie brudzi i czy tusz się nie rozmazuje. Natomiast grubość końcówki powinna być dostosowana do charakteru Twojego pisma, tj. inny długopis sprawdzi się u osoby piszącej drobne literki (cieńszy), a inny u osoby piszącej zamaszyście duże litery.Jeżeli te podstawowe kryteria wyboru są spełnione – możesz przejść dalej.


2

Jaki kolor atramentu wybrać?

Najpopularniejsze są atramenty w kolorze niebieskim oraz czarnym. Oba są równie dobre, a wybór każdego z tych kolorów jest bezpieczny i zależy wyłącznie od gustu piszącego. Bardziej popularny jest kolor niebieski, ja także go preferuję. Czy w określonych sytuacjach formalnych powinniśmy się posługiwać określonym kolorem? Mało jest tego typu wymogów. Wiele osób zastanawia się jakiego koloru długopisem należy się posługiwać podczas matury (niezbędny jest długopis z czarnym atramentem) lub podczas wyborów (kolor nie ma znaczenia, może być nawet zielony).Ogólna zasada jest taka, że niestandardowych kolorów używamy do wyróżnienia tekstu (np. koloru zielonego lub pomarańczowego), a czerwonego robienia korekt, zaznaczania błędów.


3

Rodzaje wkładów do długopisów

Rozróżniamy wkłady zwykłe, żelowe i kulkowe. Pisanie wkładem żelowym i kulkowym jest płynne i lekkie, przypomina trochę pisanie dobrym piórem. Nie każdemu pasuje trochę grubszy ślad zostawiany przez długopis żelowy lub kulowy. Tego typu długopisy są na pewno dobre dla osób piszących zamaszyście. Słabej jakości wkłady mogą powodować także rozmazywanie się pisma, jeżeli atrament nie schnie dostatecznie szybko. Mi osobiście najbardziej odpowiadają standardowe wkłady do długopisów – są trwałe i odpowiadają mojemu stalowi pisania.


4

A może pióro lub ekskluzywny długopis?

Ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem jest pióro. Wiele osób twierdzi, iż pisanie piórem wyrabia ładniejszy charakter pisma. Na pewno wymaga większego skupienia oraz koncentracji. Na rynku dostępnych jest wiele długopisów marek premium, których cena może być powalająca. W zamian otrzymamy pięknie wykończony, ekskluzywny długopis, który z reguły jest bardzo trwały i będzie mógł być używany latami. Wieczne pióro lub ekskluzywne długopisy to ciekawe gadgety, które wyróżnią Cię z tłumu.


5

Nowości na rynku – długopisy zmazywalne i 3d

Dużą popularnością, szczególnie w pierwszych klasach szkoły podstawowej cieszą się tzw. długopisy zmazywalne. Piszę one w sposób zbliżony do długopisu żelowego, z tą różnicą, że da się wymazać zapisany tekst. Nie potrzebny jest zatem korektor, możemy także zastąpić takim długopisem ołówek. Ciekawostką są także długopisy 3d – umożliwiają „pisane przestrzenne” specjalną substancją z tworzyw sztucznego. Efekt jest podobny do druku 3d, natomiast raczej nie napiszemy nim wypracowania.


6

Co zatem wybrać?

Jak widać, opcji jest bardzo wiele, a wybór zależy od indywidualnych preferencji. Warto przejrzeć ofertę długopisów w internecie, jest naprawę szeroka i dostępna bez wychodzenia z domu – godnym poleceniem sklepem m.in. z długopisami jest na przykład www.biuronimo.pl. W internecie znajdziemy także testy długopisów, dotyczy to co prawda droższych modeli, ale także z nimi warto się zapoznać.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 31.01.2018

Komentarze