Jak zrobić więcej w ciągu dnia i mieć więcej czasu?

Tak jak w tytule. Więcej czasu na przyjemności, rozrywkę, spotkania ze znajomymi, ale także więcej czasu na pracę i naukę. A wszystko za sprawą jednej prostej i krótkiej listy zadań. Więcej czasu to po prostu lepsza organizacja. To co chcę Ci przedstawić to sposób na tę organizację. Dobre zarządzanie to podstawa :)

  • Kartka i długopis
1

Zrób listę rzeczy, które chcesz wykonać. Uwzględnij te czasochłonne i nie zawsze przyjemne jak nauka, praca, sprzątanie czy gotowanie. Ale także coś dla rozrywki. W swojej liście umieszczam np. 15 min oglądania telewizji, czy 30 min na portalach społecznościowych.
Dzięki temu, lista nie jest aż taka zła.


2

Zawsze zacznij od rzeczy/aktywności, na którą musisz poświęcić najmniej czasu. Gdy już to wykonasz, skreśl z listy daną pozycję. Dzięki tym skreśleniom widzisz co zrobiłeś/łaś i wiesz ile Ci jeszcze zostało.
Każde skreślenie motywuje Cię do wykonywania następnych. Brzmi banalnie, ale działa.


3

Skrupulatnie skreślaj wykonane czynności.


4

Pod koniec dnia ciesz się z osiągniętych wyników. Zawsze sprawdzaj ile zrobiłeś/łaś a ile nie. To pomaga rozliczyć się z samym sobą - tak dla własnej świadomości, pewnego rodzaju rachunek sumienia.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • To na prawdę bardzo przyjemny sposób, dlatego też gorąco go Wam polecam. Uskutecznia i przyśpiesza realizację Wasze celów i zadań, jakie macie do wykonania.

  • Nawet jak nie uda się Wam wykreślić całej listy to się tym kompletnie nie przejmuj. I tak dzięki tej liście zrobisz więcej rzeczy niż bez niej.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.04.2013

Komentarze

Prawda, przydatne szczególnie na dni, w których mamy wiele na głowie.

Ostatnio zmieniony: 2013-05-01 11:46:41

ciekawa porada

Ostatnio zmieniony: 2013-04-26 09:49:10

Cieszy mnie Pana komentarz.
To prawda, gdy sporządzi się listę jest się bardziej efektywnym, ale co najważniejsze: szybszym!

Ostatnio zmieniony: 2013-04-22 17:07:50

Porada zgodna z prawdą. Zawsze gdy spisywałem zadania do wykonania, byłem bardziej efektywny i miałem dzięki temu więcej czasu. Porada warta naśladowania.

Ostatnio zmieniony: 2013-04-22 15:52:59

Podobną listę przygotowuję w niedzielę z zadaniami na cały tydzień i przyznaję, że jest to bardzo trafny pomysł.

Ostatnio zmieniony: 2013-04-20 11:53:51