Jak zorganizować uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu?

Babcia i Dziadek to ważne osoby w życiu dziecka. Mają dla niego bowiem dużo cierpliwości, czasu i kochają bezgranicznie. Czasem nawet pozwalają na więcej niż rodzice. Z okazji Dnia Babci (21 stycznia) i Dziadka (22 stycznia) organizowane są w przedszkolach uroczystości. Dzieci są szczęśliwe, że mogą gościć w przedszkolu swoją babcię i dziadka. Razem z nauczycielem i rodzicami starają się, aby uroczystość wypadła bardzo dobrze. Moja porada zawiera rady dla nauczyciela, jak zorganizować takie ważne wydarzenie w przedszkolu.

  • Dzieci, rodzice, babcia i dziadek, nauczyciel i fajne pomysły na Uroczystość
1

Przede wszystkim należy poprosić o pomoc rodziców na zebraniu. Ustalić z nimi zakres pomocy: kto upiecze ciasto i kto przyjdzie pomóc podczas uroczystości. Pomoc jest potrzebna między innymi w przygotowaniu poczęstunku, zaparzeniu kawy lub herbaty.


2

Wykonać razem z dziećmi Zaproszenia dla Szanownych Gości. Zaangażować aktywnie wszystkie dzieci do pomocy. Satysfakcja ze wspólnie wykonanych zaproszeń gwarantowana. Zaproszenia dzieci powinny dostarczyć babciom i dziadkom co najmniej tydzień przed spotkaniem w przedszkolu.


3

Na około 3 tygodnie przed Dniem Babci warto przygotować sobie scenariusz przedstawienia, w którym wystąpią dzieci - wnuczęta. Najlepiej dać dzieciom wierszyki do nauki i poprosić o pomoc w nauce rodziców. Jeżeli istnieje taka potrzeba, to porozmawiać z rodzicami na temat strojów potrzebnych do występu artystycznego dzieci.
Zadaniem nauczyciela jest też robienie prób przed występem. Dzięki temu występ dzieci będzie podziwiany i oklaskiwany przez gości.


4

Kolejnym krokiem jest przygotowanie przez dzieci laurek lub upominków - ważna tu jest rola i pomysłowość nauczyciela.


5

W przeddzień uroczystości warto przygotować salę. To powinna być praca wszystkich dzieci przy pomocy nauczyciela, rodziców. Należy też porozmawiać z dziećmi na temat ich obaw albo odpowiedzieć na ich pytania.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Dzień Babci i Dziadka to bardzo szczególne wydarzenie w przedszkolu. Ważne jest zaangażowanie rodziców.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.02.2013

Komentarze

ciekawe

Ostatnio zmieniony: 2013-04-11 17:07:40

dzięki:-)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-22 18:48:55

Zawsze to wielka radość dla babci i dziadka:)przecież to od kochanych wnucząt:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-22 18:44:27

Zawsze to wielka radość dla babci i dziadka:)przecież to od kochanych wnucząt:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-22 18:44:26

Zawsze to wielka radość dla babci i dziadka:)przecież to od kochanych wnucząt:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-22 18:44:21

fajna sprawa taki dzień babci i dziadka w przedszkolu. Fajny artykuł, pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2013-02-08 11:18:21