Jak zmotywować się do nauki języka obcego?

Każdy, kto kiedykolwiek uczył się jakiegoś języka obcego wie, jak istotna jest systematyczna nauka. Rzadko kto jednak uczy się naprawdę systematycznie. Stąd tez zadowalający poziom danego języka obcego osiągamy zazwyczaj znacznie później niż zakładaliśmy na początku.

  • cierpliwość
1

Przede wszystkim postaraj się poświecić językowi choć kilka chwil dziennie. Wiadomo, że ciężko zmusić się do uczenia się np. kilkunastu słówek dziennie. Zamiast tego przeczytaj więc codziennie artykuł na interesujący cie temat. W ten sposób znajdziesz potrzebne ci informacje i mimochodem przyswoisz różne słówka i zwroty.


2

Jeżeli jesteś osoba ambitną, spróbuj zapisać się na kurs językowy do grupy z poziomem zaawansowania nieco wyższym niż twój. Tym sposobem na pewno będziesz się starać nadrobić różnice, pracując dodatkowo samodzielnie w domu.


3

Przypomnij sobie, po co jest ci potrzebna znajomość języka. Staraj się myśleć o swych celach związanych ze znajomością języka obcego każdego dnia. Jeśli np. potrzebujesz angielskiego, żeby znaleźć dobrze płatna pracę w USA to wyobrażaj sobie siebie np. jak na kierowniczym stanowisku wydajesz polecenia w języku angielskim swoim podwładnym. Uwierz, że wizualizacja czyni cuda.


4

Gdy tylko masz taką możliwość, rozmawiaj z native speakerami. Z jednej strony będziesz się cieszyć z tego, ze możesz się porozumieć, co samo w sobie jest bardzo motywujące; z drugiej strony, widząc swoje braki, będziesz się na pewno starać jak najszybciej je wyeliminować.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.08.2010

Komentarze

dodałbym, że często najlepszym rozwiązaniem jest rzucić się na głęboką wodę: wyjechać do pracy na wakacje, poszukać praktyk, stażu za granicą itp. jest to stresujące ale trudno chyba efektywniejszy sposób.

Ostatnio zmieniony: 2010-08-17 19:07:35