Jak złożyć kartkę papieru?

Kartka papieru formatu A4. Złożyć taką kartkę na pół wydaje się, że to nic trudnego… A gdyby tak jeszcze raz na pół i jeszcze raz… Po chwili okazuje się, że składanie kartki papieru wcale nie jest takie proste!

1
źródło: flickr.com, autor: 7nuit źródło: flickr.com, autor: 7nuit

Składanie kartki papieru w pewnym sensie uzależnione jest od grubości składanego papieru, a ta może być bardzo różna. Oczywiście zasadą jest, że im cieńszy papier, tym łatwiej go złożyć, a im grubszy składanie go będzie trudniejsze.


2
źródło: flickr.com, autor: Hacklock źródło: flickr.com, autor: Hacklock

Załóżmy, że grubość naszej kartki A4 to 0,1 mm. Jeżeli złożymy taką kartkę na pół jej grubość wyniesie 0.2 mm. Jeżeli złożymy ją jeszcze raz grubość jej wyniesie 0.4 mm, a gdy zrobimy to jeszcze raz grubość wzrośnie do 0.8 mm.


3

Po czwartym złożeniu otrzymamy grubość 1.6 mm, po piątym złożeniu 3.2 mm, a po szóstym 6.4 mm.


4

Czy czytając tą poradę próbujesz jednocześnie składać kartkę papieru? Jeżeli tak, to nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale za każdym razem musisz używać do złożenia kartki papieru kolejny raz coraz większej siły! Kolejne złożenie zwykłej kartki papieru urasta do rangi nie lada wyzwania!


5

Jeśli udało ci się złożyć kartkę papieru siedem razy to mam dla ciebie smutną wiadomość. Raczej jest to wszystko na co cię… stać. Nie znam nikogo, komu udałoby się złożyć kartkę więcej niż siedem razy.


6

Ale gdyby… Gdyby zwykłą kartkę papieru formatu A4 udało się złożyć więcej niż siedem razy…


7

Po 39-tym złożeniu kartki formatu A4 jej grubość znacznie przekroczy długość równika. Jeśli złożymy kartkę jeszcze trzy razy… Już przy 42 złożeniu kartki jej grubość przekroczy odległość z ziemi do księżyca!


8

„Sięgaj gdzie wzrok nie sięga” !


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.09.2012

Komentarze

dobre

Ostatnio zmieniony: 2013-02-11 17:35:33