Jak zdawać egzamin FCE?

FCE to egzamin z języka angielskiego potwierdzającym naszą jego znajomość na poziomie B2. Warto go zdać, gdyż posiadanie certyfikatu FCE znacznie ułatwia nam znalezienie pracy wymagającej posługiwania się j. angielskim. Jak więc zdawać egzamin FCE?

1

Znajdź odpowiadający ci ośrodek egzaminacyjny. Listę ośrodków egzaminacyjnych wraz z adresami i numerami telefonów znajdziesz na: http://www.cambridgeesol.pl/centres/open/index.php.


2

Zarejestruj się w ośrodku egzaminacyjnym. Otrzymasz tam informacje o datach i cenach egzaminów FCE. Możesz również zarejestrować się przez internet, na stronie https://rejestracja.britishcouncil.pl/formularz-rejestracyjny.php?ln=en. Następnie dokonaj przelewu na wskazany rachunek bankowy.


3

Wybierz termin egzaminu. Egzamin FCE możesz zdawać w 3 terminach: w terminie wiosennym - w marcu, w terminie letnim - w maju lub czerwcu oraz w terminie zimowym - w listopadzie lub grudniu. Dokładne terminy ustala British Council.


4

Przygotuj się. Aby zdać egzamin, musisz być na poziomie B2. Słuchaj podcastów po angielsku, oglądaj amerykańskie lub angielskie programy telewizyjne, czytaj łatwe do zrozumienia artykuły.


5

Zdaj! Egzamin FCE będzie się składał z 4 części: czytania, pisania, zastosowania struktur językowych i mówienia. Łącznie potrwa około 4 godzin. Możesz za niego dostać 5 ocen - 3 pozytywne (A, B, C) i 2 negatywne (D, E). Aby zdać egzamin pozytywnie, musisz zdobyć co najmniej 60 % punktów.


6

Powodzenia!


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.01.2011

Komentarze

Wg mnie obecnie egzamin FCE nie ma już takiej rangi jak kilka, kilkanaście lat temu. Chyba lepiej od razu podchodzić do CAE.

Ostatnio zmieniony: 2012-01-29 20:26:11