Jak zdawać egzamin CPE?

Chcesz studiować lub pracować w firmie w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych? Może chcesz zostać niezależnym od lokalizacji tłumaczem freelancerem? W obu przypadkach zdać egzamin CPE! W tej poradzie znajdziesz wszelkie wskazówki, jak go zdawać.

1

Egzamin CPE to najtrudniejszy z egzaminów organizowanych przez Cambridge. Aby go zdać, musisz być na poziomie C2 języka angielskiego. Upewnij się, że na pewno jesteś na tym poziomie lub niewiele Ci do niego brakuje, gdyż opłata za niego wynosi 570 złotych, a nie chcesz chyba zmarnować takiej ilości pieniędzy!


2

Wybierz sesję egzaminacyjną, na której będziesz zdawać egzamin. Najbliższym terminem, na który można się jeszcze zarejestrować jest termin marcowo-majowy. Listę innych terminów znajdziesz w pliku PDF na stronie: http://www.britishcouncil.org/pl/2011_exams_dates_open_sessions_pl_gb_25_11_10_am_final.pdf


3

Zarejestruj się na internetowej liście kandydatów - znajdziesz ją na stronie: https://rejestracja.britishcouncil.pl/formularz-rejestracyjny.php?ln=pl. Czas na zarejestrowanie się na najbliższy egzamin masz do 30 marca bieżącego roku.


4

Wnieś opłatę, o której wspomniałem w Kroku 1 - 570 złotych. Informację, na jakie konto wpłacać, otrzymasz po zarejestrowaniu się.


5

Udaj się do placówki British Council w czasie sesji egzaminacyjnej i zdaj egzamin! Możesz, podobnie jak w przypadku mniej zaawansowanego egzaminu CAE, dostać pięć ocen: trzy pozytywne (A, B, C) i 2 negatywne (D oraz E).


6

Wyniki egzaminu dostaniesz w ciągu miesiąca. Powodzenia! Na pewno zdasz ten egzamin!


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • Jeśli ten egzamin jest dla Ciebie zbyt trudny, spróbuj swoich umiejętności na egzaminach FCE lub CAE. Poszukaj w moich poradach, znajdziesz tam wiele na ten temat.

  • Zainteresował Cię temat bycia niezależnym od lokalizacji freelancerem? Sprawdź więcej tutaj: http://www.zaradni.pl/porada/4101,jak_zostac_freelancerem


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 24.01.2011

Komentarze

Dziękuję, to bardzo cenna wskazówka, gdyż zamierzam go zdać w tym roku ;)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-31 16:57:40

Bez różnicy, ale trzeba być konsekwentnym i nie należy mieszać amerykańskiego i brytyjskiego - jest to niemile widziane przez egzaminatorów i z tego co wiem, obcinają punkty, jeśli podczas wypowiedzi ustnej pomiesza się np. idiomy brytyjskie z amerykańskimi - to samo tyczy się pracy pisemnej.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-31 12:03:50

Dziękuję za uzupełnienie :-)
Mam pytanie, skoro zdawałaś ten egzamin, jest on z amerykańskiej odmiany angielskiego, brytyjskiej, czy to bez różnicy jakim angielskim się posługujemy? :)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-30 15:35:13

Ten egzamin to masakra piłą mechaniczną:-) Ale mam go za sobą:-) Podczas przygotowań polecam systematyczność w nauce, opanowanie idiomów, oglądanie angielskojęzycznej telewizji w wolnym czasie i czytanie prasy w języku angielskim. A przede wszystkim rozwiązywanie jak największej ilości testów CPE:-)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-29 17:58:29