Jak zapisać się na darmowe szkolenie?

Zapewne wiele osób chciałoby zapisać się na jakieś szkolenie by podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, zdobyć lub powiększyć umiejętności lub by wypełnić swój wolny czas. Szkolenia takie są zazwyczaj dość drogie i nie wszystkich na nie stać. Ten krótki poradnik pomoże wam znaleźć i dostać się na darmowe szkolenie.

  • Dostęp do internetu, zameldowanie
  • Status pracownika, studenta lub bezrobotnego
1

Kto organizuje darmowe szkolenia?
Wbrew temu co mogłoby się wydawać, istnieje wiele ośrodków edukacyjnych, państwowych a także prywatnych firm które organizują darmowe szkolenia. Jak może im się to opłacać? Firmy i ośrodki edukacyjne dostają dotację z unii europejskiej za przeprowadzenie takich szkoleń lub po prostu potrzebują pracownika i organizują szkolenie dla kandydatów. Mogą to być bardzo różne szkolenia: Z zakładania firm, organizacji czasu, negocjacji biznesowych, florystki, dekoratorstwa i wiele innych.


2

Gdzie szukać darmowych szkoleń?
Jeżeli jesteś studentem możesz sprawdzić w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości albo w uczelnianych biurach kariery. Należy tu zwrócić uwagę że student uczelni x MOŻE szkolić się w inkubatorze uczelni y. AIP przeprowadzają szkolenia bardzo profesjonalnie, często wykładowcami są nie tylko doktorzy uczelni ale także lokalni przedsiębiorcy, którzy mają praktyczną wiedzę na dany temat.
Warto też przyjrzeć się innym lokalnym ośrodkom np. Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii.


3

Urzędy marszałkowskie, urzędy miasta, urzędy pracy. Te instytucje również prowadzą szkolenia. Są to zazwyczaj darmowe szkolenia dla bezrobotnych lub darmowe szkolenia podnoszące kwalifikację dla pracujących ludzi. Propozycji jest mnóstwo - od obsługi komputerów przez kursy obsługi wózków widłowych aż do kursów prawa jazdy kategorii B, C, D, E. Można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. .


4

Ciekawostką jest to, że nawet gdy szkolenie jest np. tylko dla osób pracujących zwykły student także ma szansę się na nie dostać. W tym celu wystarczy zadzwonić lub nawet wysłać e-mail do takiego urzędu bądź instytucji i zapytać czy jeżeli zostaną wolne miejsca przyjmą nas na taki kurs, bo jest on nam do czegoś potrzebny. Zazwyczaj dostajemy zgodę bo dla tych firm czy urzędów również jest to zysk.


5

Pamiętajmy, że często aby skorzystać z jakiegoś szkolenia trzeba mieć zameldowanie w rejonie w którym znajduje się miejsce szkolenia. Powoduje to spore komplikacje dla dojeżdżających studentów.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.12.2010

Komentarze

fajne, kiedyś korzystałam z takiego szkolenia

Ostatnio zmieniony: 2013-04-15 23:27:54

Przydatne, szczególnie krok 4 jak dla mnie;)

Ostatnio zmieniony: 2012-03-17 20:54:35

Świetna porada:) Zapraszam do mnie:)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-30 00:18:15

Dobra porada. Może pomóc wielu spragnionymi dodatkowej wiedzy i umiejętności, bez dodatkowych wydatków:D Osobiście polecam stronę www.ngo.pl, gdzie często pojawiają się ogłoszenia dotyczące szkoleń i nie tylko.

Ostatnio zmieniony: 2010-12-27 00:15:40

Cenne rady, gdy chcemy skorzystać z takich kursów i czegoś się dodatkowo nauczyć. Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2010-12-22 18:32:44