Jak wykorzystać najlepiej czas na studiach?

Czy zastanawiałeś/aś się jak wiele w Twoje życie wprowadza edukacja wyższa? To całe 5 lat, w ciągu których Twoje życie zmienia się, a Ty odkrywasz swoje cele i potrzeby! Wykorzystaj czas swoich studiów, aby jak najlepiej rozwinąć siebie, nie zapominając jednocześnie o dobrej zabawie!

  • Matura, czas, wytrwałość, chęć życia i zabawy
1

Odbierz indeks i umów się/zorganizuj pierwsze wspólne integracyjne wyjście z nowymi znajomymi! Na pierwszym roku kształtują się najlepsze przyjaźnie, które często trwają przez resztę życia. Nie możesz zmarnować pierwszych możliwości poznania wspaniałych ludzi, z którymi już na wstępie Cię coś łączy - zainteresowania i kierunek studiów.


2

Jeśli jesteś osobą ze zdolnościami przywódczymi, angażuj się - zostań starostą grupy, załatwiaj sprawy w dziekanacie w imieniu całej grupy. Uwierz, to się opłaca. Po pewnym czasie będziesz wszędzie rozpoznawalny i obsługiwany bez kolejki. Nie zapomnij o uśmiechu, który jest najlepszym kluczem do wszystkich pozamykanych drzwi na uczelni.


3

Studiuj, czyli zbieraj wiedzę. Ze studiów musisz wynieść coś więcej niż tylko dobre wspomnienia. Nauka się opłaca - na drugim roku możesz mieć stypendium naukowe, co najmniej kilkaset złotych miesięcznie, czyli kilka tysięcy w skali roku.


4

Zaangażuj się w to co lubisz. Do wyboru jest na pewno wiele kół naukowych. Z pewnością możesz znaleźć dla siebie jakąś sportową sekcję. Oferty uczelni wyższych są bogate w dodatkowe zajęcia. Warto szukać dodatkowych zajęć - wzbogacasz siebie i poszerzasz kręgi znajomych.
Cały czas pamiętaj o stosunkach towarzyskich. Baw się. Pamiętaj o uczczeniu juwenaliów - największego święta studentów.


5

Jedź na wymianę międzynarodową. Doświadczenia zdobyte za granicą są bezcenne zarówno dla Ciebie, jak i Twojego przyszłego pracodawcy. Pamiętaj o pielęgnowaniu znajomość spoza granic kraju. To może się okazać bardzo ważne w przyszłości.
Zaangażuj się w samorząd uczelni. Studenci mają naprawdę dużo do powiedzenia - bądź wśród najważniejszych.


6

Znajdź pracę. Nie jest ważne, czy masz pieniądze, czy nie. Pracuj.
Każde doświadczenie zawodowe jest ważne. Po studiach docenisz tę radę, gdy Twoje CV nie będzie puste.


7

W ostatnim roku będziesz miał/a najmniej zajęć. Jest to jednak Twój najważniejszy rok. Pod koniec studiów warto dać z siebie wszystko. Przyłóż się do ostatnich przedmiotów. Napisz pracę dyplomową najlepiej jak tylko potrafisz. Jeżeli dostosujesz się do powyższych rad, poradzisz sobie i osiągniesz najwyższe oceny.


8

Obroń się. Usiądź po rodzinnej imprezie w fotelu, odpręż się, otwórz piwko i powiedz głośno: "MINĘŁO 5 NAJLEPSZYCH LAT MOJEGO ŻYCIA".
Jeżeli przejdziesz przez te wszystkie etapy, będziesz miał/a dobrą pracę, wielu przyjaciół i znajomych, bogate doświadczenie życiowe i świadomość, że prawdziwa przygoda dopiero przed Tobą!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.11.2010

Komentarze

ciekawe

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 09:30:22