Jak uczyć się słówek z języka obcego?

Nauka słownictwa z języka obcego jest dla wielu osób problemem, i to wcale niemałym. Tak naprawdę nie ma w tym nic trudnego.

  • Podręcznik
  • gumka i ołówek
  • trochę chęci
1

Poradę piszę z założeniem, że sprawdziany z słówek zapowiadane są z tygodniowym wyprzedzeniem. No właśnie! Z tygodniowym wyprzedzeniem! Cały problem polega na tym, że większość osób uczy się słówek z dnia na dzień, mimo tego, że mają dużo czasu.


2

Naukę zaczynamy w dzień, w którym sprawdzian został zapowiedziany. Otwieramy podręcznik i powoli czytamy 2 razy wszystkie słówka w obu językach bez żadnego zakrywania. Czynność tę powinniśmy powtarzać każdego dnia. Najczęściej w szkołach zadawana jest jedna strona A4 słówek do nauki, a więc każdego dnia nauka słownictwa powinna nam zając nam jakieś 20 minut.


3

W dzień przed sprawdzianem weźmy do ręki ołówek i długopis. Przeczytajmy wszystkie słówka zakrywając te obcojęzyczne. Stawiamy kropkę przy tych, których nie umiemy. Dzięki całotygodniowemu powtarzaniu, kropek tych będzie na pewno niewiele.


4

Teraz czytamy już tylko te słówka, które oznaczone są kropką. Kiedy już jesteśmy pewni na 100%, że umiemy jakieś słówko, to wymazujemy kropkę obok niego. Czynność powtarzamy do czasu, aż na kartce nie będzie ani jednej kropki.


5

Bardzo ważne jest, abyśmy powtórzyli sobie jeszcze całe słownictwo przed sprawdzianem na przerwie.


6

To już wszystko. Niektórzy mogą powiedzieć, że to jest zwykła nauka, a nie jakiś supersystem. Cały sens polega na tym, że uczymy się słownictwa około 2,5 godziny, a po całym tygodniu czujemy się tak, jakbyśmy zrobili prawie tyle co nic. A to wszystko dzięki systematyce:)


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 18.12.2010

Komentarze

super pomysł-naprawdę się sprawdza:)
Największy problem polega właśnie na tym, że większość zaczyna naukę dzień przed sprawdzianem.

Ostatnio zmieniony: 2012-09-14 12:50:18

Bardzo fajne podpowiedzi.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-30 17:50:23

ja lubię fiszki można się nimi posługiwać w każdym mi miejscu i czasie :) Jeśli chodzi inne dodatkowe sposoby na naukę słówek w obcym języku to po francusku bardzo lubię oglądać filmy w oryginalne i z napisami w tym języku i oczywiście słuchać piosenek i pisać ze słuchu treść. Często przykłady muzyczne biorę z jednego fanpage na FB, który poświęcony jest językowi francuskiemu: http://www.facebook.com/latelierdefrancais

Ostatnio zmieniony: 2011-01-18 12:26:03