Jak uczyć się języka w domu - przy komputerze?

Wygodnie uczyć się przy komputerze, gdzie dysponujemy programem z interesującym nas językiem obcym. Kurs komputerowy podzielony jest na poszczególne bloki o różnym stopniu zaawansowania. Dla początkujących, którzy zaczynają przygodę z językiem, dobre są kursy o stopniu trudności pozwalającym na zaznajomienie się ze słownictwem.

1

Interfejs dla użytkownika jest stworzony tak, by każdy, kto chce nauczyć się mówić w innym języku, potrafił go obsłużyć. Tematy są dobierane pod kątem urozmaicenia słownictwa i wyrazów bliskoznacznych. To znaczy, że uczymy się tego samego znaczenia, ale w innych, pokrewnych wyrazach.


2

To sposób bardzo fajny, bo poznaje się wiele słów i zdań, którymi można uzupełniać swój słownik i w ten sposób szybciej uczymy się języka.


3

W nauce chodzi przede wszystkim, by zapamiętać jak największą ilość słownictwa. To z kolei pozwoli na wypowiadanie się z zastosowaniem bogatych słów i zdań, przez co będziemy postrzegani jako pilni uczniowie.


4

Nie ma ograniczonego, minimalnego czasu na naukę języka. Jednemu zajmie przyswajanie wiedzy pół dnia, a innemu tylko parę minut.


5

Ucząc się należy pamiętać o tym, że nie uczymy się dla nikogo innego, jak dla samych siebie. Od nas tylko zależy, w jakim stopniu opanujemy materiał. Rekwizyty to nie wszystko. One pełnią bardzo ważną rolę w nauce, jednak praktyka i możliwość obcowania z ludźmi mówiącymi w tym języku jest ogromnym zadaniem do zrealizowania.


6

Program komputerowy daje nam szerokie możliwości szlifowania wymowy i przyswajania całkiem dotąd nieznanego słownictwa.


7

Zaletą jest także to, że, gdy odczuwamy zmęczenie lub znużenie nauką, możemy w każdej dowolnej chwili zrobić przerwę albo po prostu wyłączyć program.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.10.2010

Komentarze

cóż ja nie mam takiej samodyscypliny....ale kto wie może skorzystam z porady..

Ostatnio zmieniony: 2013-03-26 09:20:35

Samodyscyplina i do przodu :)

Ostatnio zmieniony: 2011-12-04 20:15:52

Plusem jest, to, że nikt nie stoi za plecami i pogania. Uczysz się tyle, ile chcesz niezależnie od pory dnia.

Ostatnio zmieniony: 2011-09-11 08:59:45

Z przyjemnością, bez ograniczeń i bez stresu. Super porada!

Ostatnio zmieniony: 2011-03-22 08:15:07

Angielski to super język a uczenie się z komputerem jeszcze lepsze.

Ostatnio zmieniony: 2010-12-25 17:14:40