Jak uczyć się do egzaminu?

Z tej porady dowiesz się jak poprawnie przygotować się do ważnego egzaminu oraz jak uczyć się znacznie efektywniej.

1

Nie odkładaj nauki na dzień przed egzaminem. Jeśli tak zrobisz, to zapamiętasz niewiele i możesz być następnego dnia przemęczony, szczególnie jeśli materiał do przyswojenia był obszerny.
Rozciągnij naukę w czasie. Podziel materiał na wiele małych porcji i zabierz się do niego na tydzień przed egzaminem, lub nawet wcześniej, jeśli uznasz że materiału jest zbyt dużo, by móc go opanować w tydzień. Gdy przerobisz już jakiś blok materiału zrób powtórkę.


2
jak się uczyć do egzaminu. Źródło: flickr.com. autor: albertogp123 jak się uczyć do egzaminu. Źródło: flickr.com. autor: albertogp123

Unikaj wykonywania dwóch czynności naraz, czyli np. nauki i oglądania telewizji, czy słuchania muzyki. Wyłącz też komputer. Oglądając telewizję niemożliwe jest by skoncentrować się na nauce. Przez to niewiele zapamiętasz z tego, co miałeś się nauczyć.


3

Najlepszym miejscem do nauki jest pokój, w którym panuje cisza, gdzie możesz wygodnie usiąść. Pamiętaj też o posprzątaniu, gdyż może się okazać, że naukę przerwie ci konieczność znalezienia długopisu. Poproś innych, by w tym czasie ci nie przeszkadzali. Przed nauką możesz też przewietrzyć pomieszczenie. Na pewno lepiej pracuje się przy świeżym powietrzu.


4

Sporządzaj notatki z ważnymi informacjami. Wykorzystaj je podczas powtórki dzień przed egzaminem. Najistotniejsze fragmenty możesz podkreślić lub wyróżnić odblaskowym flamastrem.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.08.2011

Komentarze

Co do punktu 2. Oglądanie telewizji jak najbardziej nie. Również słuchanie radia może przeszkadzać, ale są osoby, w tym ja, którym słuchanie muzyki pomaga.

Ostatnio zmieniony: 2013-05-16 16:36:38

bardzo dobra rada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 09:30:54

Dobra rada. Zapraszam do mnie http://www.zaradni.pl/porada/10088,jak_skutecznie_sie_uczyc

Ostatnio zmieniony: 2013-01-04 11:46:23