Jak szybko nauczyć się języka obcego?

Należysz do osób wiecznie początkujących a może nie jesteś nawet w stanie zapamiętać podstawowej odmiany czasowników? Ludzki mózg jest mądry; nie traci czasu na naukę rzeczy, które rozpoznaje jako niepotrzebne. To właśnie dlatego bardzo trudno nauczyć się języka z niskim poziomem motywacji oraz w oderwaniu od naturalnego kontekstu językowego.

1

Osłuchaj się.

Osłuchaj się.

Na pewno zauważyłeś, że ciężko jest zapamiętywać słówka z zupełnie nowego języka. Zanim zaczniesz naukę na serio postaraj się spędzić jak najwięcej czasu słuchając audycji radiowych, piosenek a nawet oglądając telewizję z kraju, którego języka chcesz się nauczyć.


2

Ucz się zdań.

Nauka słówek jest nieefektywna. Dzięki zapamiętywaniu całych zwrotów lub zdań poznasz kontekst, w jakim jest używane słowo- oswoisz się też z gramatyką.


3

Nie bój się mówić.

To naprawdę nie jest ważne jak bardzo kaleczysz język- najważniejszy jest sukces komunikacyjny. Im więcej będziesz używał języka, tym lepiej będziesz pisał i mówił.


4

Czytaj w obcym języku.

Jeżeli chcesz dobrze poznać obcy język musisz nauczyć w nim myśleć. Najszybszym sposobem jest czytanie czasopism oraz książek obcojęzycznych. Zacznij od opowiadań dla dzieci i czasopism.


5

Poznaj słownictwo związane z twoimi pasjami.

Jeżeli czymś się interesujesz, łatwiej zapamiętasz słowa i zwroty związane z Twoim konikiem. Naucz się o tym mówić; gotuj z obcojęzycznych przepisów lub oglądaj programy motoryzacyjne w innych państw. To wspaniała przygoda, która pozwoli Ci dodatkowo rozwinąć hobby.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.01.2017

Komentarze