Jak skutecznie uczyć się języków obcych?

Uczyliście się języków obcych co najmniej w szkole podstawowej, gimnazjalnej i średniej co daje łącznie ok. 12-13 lat. By po zakończeniu edukacji na tym szczeblu uzmysłowić sobie, że tak na prawdę nie potrafilibyście kupić za granicą biletu powrotnego do Polski nie wspominając o jedzeniu i pomijam tutaj metodę „na migi”, gdyż w desperackich momentach można dokonać cudów. Chodzi mi o komunikatywne porozumienie się. Wywnioskować można, że pod przymusem nie wbije się wiedzy na siłę człowiekowi. Dlatego fundamentalnym elementem nauczenia się jakiegokolwiek języka jest szczera chęć. Wcale nie trzeba mieszkać w Anglii by nauczyć się Angielskiego, albo w Niemczech by nauczyć się Niemieckiego. Możesz to zrobić gdziekolwiek jesteś oczywiście przy użyciu pewnych materiałów. Należy otoczyć się językiem w dosłownym tego słowa znaczeniu .

  • silna wola i czas
1

Słuchaj na co dzień muzyki w obcym języku, wydrukuj sobie teksty piosenek i śpiewaj na głos wraz z artystą tak by słyszeć swój własny głos.


2

Oglądaj filmy z oryginalną ścieżką bez napisów, nawet jeśli nie rozumiesz tekstu to z czasem będziesz go rozumieć.


3

Czytaj w internecie zagraniczne portale jednocześnie pomagając sobie słownikiem. Z czasem przerzuć się na książki dla młodzieży, a w dalszym etapie zaczniesz czytać epopeje narodowe danego kraju, gdzie potrzeba nie lada dużego zasobu słów.


4

Udzielaj się na forach internetowych, gdzie użytkownicy piszą w tym języku. No i najważniejsze, staraj się czasami myśleć w danym języku. Nie rób przerw w praktykowaniu tego, a sukces murowany.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 19.06.2010

Komentarze

Świetny pomysł z tą nauką, warto wykorzystać.

Ostatnio zmieniony: 2013-04-12 23:29:56

Ja jestem za łączeni nauki z rozrywką. Mnie osobiście bardzo dużo dało oglądanie seriali w obcym języku i oryginalnymi napisami. Ale takie zabiegi można robi jak już ma się jakiekolwiek podstawy języka. Dlatego dobrze jest iść wcześniej na jakiś intensywny kurs. Jeśli chodzi o ciekawe strony w necie, to na FB jest tego sporo między innymi taki fanpage: http://www.facebook.com/AxonPL


Ostatnio zmieniony: 2011-01-17 13:46:39