Jak przygotować się do matury z matematyki?

Wszyscy doskonale wiemy, jakim stresem jest matura. Dla większości z nas egzamin z matematyki jest z jakiegoś względu kluczowy. Czy to ze względu na jego trudność, czy też na konieczność uzyskania wysokiego wyniku celem dostania się na studia. Jak więc należy przygotować się do matury z matematyki? O tym jest niniejsza porada.

1

Przygotowania rozpocznij wcześnie!
Zacznij już na początku trzeciej klasy liceum. Zaopatrz się w dobre kompendium i przez pierwszy semestr postaraj się powtórzyć cały materiał. Dobrym pomysłem jest też odwiedzenie strony CKE i zapoznanie się z obecnymi wymogami programowymi na egzamin.


2

Koniecznie zaopatrz się w "Kartę wybranych wzorów" z matematyki.
Jest to cienka książeczka z której będziesz mógł korzystać również na egzaminie. Postaraj się z nią oswoić i wyłapać wzory, które będą ci potrzebne na maturze, a nie są w niej wpisane. Kiedy ja pisałem swój egzamin dojrzałości brakowało w niej np. wzorów redukcyjnych.


3

Próbne egzaminy.
W drugim półroczu należy skupić się na pisaniu próbnych egzaminów. Należy przerobić wszystkie arkusze z ostatnich pięciu lat i zaopatrzyć się w dodatkowe. Im więcej tym lepiej.


4

Podczas rozwiązywania arkuszy dobrze jest narzucić sobie rygor czasowy, taki jak na egzaminie. Należy robić je przy biurku, a nie na kolanie w autobusie. Pisanie próbnych matur ma za zadanie wykształcić w nas umiejętność pisania egzaminu, a nie rozwiązywania zadań.


5

Znajdź kogoś, kto sprawdzi twoje arkusze. Jeśli nie masz nikogo takiego zrób to sam trzymając się ściśle klucza. Niestety, nieraz zdąży się tak, że za w zasadzie dobrze rozwiązane zadanie dostaniemy połowę punktów. Takie uroki matury, trzeba pisać pod klucz.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 29.12.2012

Komentarze

Ja szczęśliwie mam to już dawno za sobą. Wszystkim maturzystom życzę zdanych egzaminów. :)

Ostatnio zmieniony: 2012-12-31 17:32:25