Jak przygotować się do egzaminu?

Wielkimi krokami zbliża się letnia sesja egzaminacyjna a z nią niezliczone ilości stresów związanych z testami, odpowiedziami ustnymi i zaliczeniami. Jak sobie z tym wszystkim poradzić i nie stracić głowy?

1

Zbierz wszystkie notatki i zapiski, które dotyczą materii egzaminacyjnej. Poukładaj je sobie, usystematyzuj.


2

Rozdziel pracę na poszczególne dni. Nie zapomnij zostawić sobie odpowiedniej ilości czasu na koniec żeby wszystko powtórzyć. Pamiętaj też o codzienny odpoczynku - dzięki temu lepiej przyswoisz wiedzę.
Wybierz się na spacer, pooddychaj świeżym powietrzem. Ważne żebyś dotlenił mózg.


3

Przygotuj sobie miejsce pracy. Pozbądź się wszystkich rzeczy, które będą cię rozpraszać. Ucz się na siedząco w miejscu do tego przeznaczonym.


4

Podczas intensywnej nauki bardzo ważna jest dieta. Pij dużo wody - twój mózg w 90% składa się z tej cieczy. Dobrym sposobem na spadek energii i zapału do pracy jest zjedzenie kilku kostek czekolady, albo wypicie szklanki wody z dużą ilością miodu i cytryny. Posiłek bogaty w węglowodany ułatwi Ci naukę.


5

Ostatniego wieczora nie przeglądaj już notatek ani książek, zrób coś dla siebie. Odpręż się zrelaksuj. Wyśpij się przed egzaminem.


6

Nastaw budzik odpowiednio wcześnie żeby się nie spóźnić zjedz lekkie, pożywne śniadanie, bogate w węglowodany. Skupiony i skoncentrowany, pewien swoich umiejętności idź i zdaj egzamin.
Powodzenia!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 05.05.2011

Komentarze

ciekawe

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 09:30:36