Jak pozytywnie nastawić się na naukę?

Czy też sądzisz że nauka nie jest ci do niczego potrzebna? Że nie ma żadnego związku z tym co będziesz robił w przyszłości? To właśnie takie nastawienie jest przyczyną złych wyników w nauce... Jeżeli nastawisz się bardziej pozytywnie na naukę, znajdziesz w niej sens, a twoje stopnie na pewno ulegną poprawię!

1

Nie mów sobie że to czego się uczysz jest ci nie potrzebne. weź do ręki kartkę i długopis a następnie pomyśl do czego ci się to w życiu przyda. Jeżeli nie znajdziesz żadnych powodów aby się uczyć, ok. Nie myśl teraz o tym, tylko spróbuj pozytywnie się nastawić i postaraj się czegoś nauczyć. Następnie znowu weź do ręki kartkę i długopis i spróbuj do czego w życiu przyda ci się ta wiedza. Zobaczysz że po każdym takim zabiegu twoja lista dłuższa.


2

Nie próbuj zjeść słonia w całości. Zjedzenie całego słonia wydaje się być niemożliwym. Jednak gdy będziemy patrzył na jego poszczególne części ciała, okaże się że wraz z upływem czasu będzie to możliwe. Tak samo jest z nauką. nigdy nie próbuj połknąć całego podręcznika na raz, leczy podziel sobie to na małe kroczki.


3

Pomyśl o korzyściach płynących z tego że się uczysz. Może to być zadowolenie rodziców, uczucie że jesteś lepszy od tego kujona, możesz też odpłynąć trochę dalej. Wyobraź sobie jaką pracę znajdziesz w przyszłości, jakim samochodem będziesz jeździł. Wszystko to sprawi że chętniej będziesz sięgał do książek.


4

Nigdy nie ucz się na siłę.jeżeli nie masz ochoty na naukę, ok. nie ucz się. Czasami uczenie się na siłę może zniszczyć całą twoją motywację i sprawić że nauka będzie dla ciebie koszmarem. Nasza motywacja jest bardzo delikatna i łatwo ją zniszczyć. Lepiej jest dostać tą jedną jedynkę ze sprawdzianu i szybko ją poprawić kiedy znowu nabierzemy chęci do nauki, niż zniszczyć swoją motywację i przestać się uczyć na dłużej.


5

Trzymaj dystans do swoich ocen. Pamiętaj że oceny jakie dostajemy nie zawsze muszą być sprawiedliwe. Nauczyciel nie jest w stanie sprawdzić dokładnie naszej wiedzy. Tylko ty wiesz na ile naprawdę cie stać. Pamiętaj że to egzaminy końcowe ważą o twojej przyszłości, a nie oceny ze sprawdzianów czy odpowiedzi.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 31.12.2011

Komentarze